Menu Region

Pierwsza runda negocjacji Rosja - UE

Pierwsza runda negocjacji Rosja - UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Brukseli rozpoczęły się rozmowy Unii Europejskiej z Rosją na temat nowego porozumienia o współpracy. Zgoda na negocjacje zapadła w ubiegłym tygodniu podczas unijno-rosyjskiego szczytu w Chanty-Mantyjsku na Syberii.
Nowe porozumienie ma określić zasady współpracy Unii z Rosją w wielu dziedzinach - od energetyki, przez handel po sprawy karne, edukację, naukę, czy kulturę.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnychch tematów wydają się być sprawy energetyczne. Kilka państw - w tym Polska i Litwa - chcą otwarcia rosyjskiego rynku energetycznego dla unijnych inwestorów. Chodzi zarówno o swobodny dostęp do surowców, jak i sieci przesyłowych.

Po pierwszej rundzie negocjacyjnej rosyjski ambasador przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow powiedział, że jest optymistą, jeśli chodzi o zakończenie rozmów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się