Menu Region

Były dyrektor kopalni "Halemba" wyjdzie dziś na wolność?

Były dyrektor kopalni "Halemba" wyjdzie dziś na wolność?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj były dyrektor kopalni Halemba" Kazimierz D. wyjdzie na wolność. Mężczyzna jest jednym z głównych oskarżonych w sprawie katastrofy w kopalni w listopadzie 2006 roku, kiedy to zginęło 23 górników.
Kazimierz D. może wyjść na wolność, gdyż sąd otrzymał potwierdzenie, że została wpłacona za niego kaucja w wysokości 150 tys. złotych.

"Zostało wyznaczone posiedzenie sądu i potem nie będzie już żadnych przeszkód, aby oskarżony opuścił areszt śledczy, co nastąpi najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych" - poinformował sędzia Jacek Wieczorek z Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Wczoraj z aresztu - za taką samą kaucją - wyszedł główny inżynier wentylacji i kierownik działu wentylacji w "Halembie" Marek Z. Tylko ci dwaj mężczyźni spośród 27 oskarżonych w sprawie katastrofy byli aresztowani.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się