Menu Region

Strajk na lotniskach we Francji

Strajk na lotniskach we Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Francuskie związki zawodowe zrzeszające pracowników lotnisk wezwały do rozpoczęcia akcji protestacyjnej.
Strajk pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów może zakłócić ruch we francuskich portach lotniczych. Protestujący domagają się podwyżek i lepszych warunków pracy.

Strajk obejmuje m.in. dwa podparyskie lotniska - port lotniczy imienia Charlesa de Gaulle'a położony na północ od stolicy Francji oraz lotnisko Orly znajdujące się na południe od niej.

Na wezwanie związków zawodowych pracy zaprzestali głównie pracownicy zajmujący się kontrolą pasażerów i sprawdzaniem bagażu.


Na lotnisku Orly prowadzony jest strajk włoski. Kontrole związane z bezpieczeństwem są wykonywane w sposób wyjątkowo drobiazgowy, co powoduje duże opóźnienia.

W porcie lotniczym imienia Charlesa de Gaulle'a mają wystąpić w ciągu całego dnia liczne przerwy w pracy kontrolerów bagażu.

Do akcji protestacyjnej wezwało pięć największych związków zawodowych pracowników lotnisk. Strajk potrwa 24 godziny, lecz może zostać przedłużony. Protest może w znacznym stopniu skomplikować wyjazdy Francuzów na wakacje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się