Menu Region

Makabryczny mord zaszokował Wyspy

Makabryczny mord zaszokował Wyspy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek

Prześlij Drukuj
Dwieście pięćdziesiąt ciosów nożem zadał w Londynie nieznany napastnik dwóm studentom z Francji. Mężczyźni zginęli w wynajmowanym mieszkaniu w południowo-wschodniej części brytyjskiej stolicy. Sprawą zajęli się najlepsi specjaliści Scotland Yardu.

- Cały zespół badający zbrodnię, w tym także i ja, był zszokowany tym, co ujrzał w mieszkaniu - mówił wczoraj na konferencji prasowej detektyw Mick Duthie. - Nigdy w swojej karierze nie widziałem takich obrażeń ciała - dodał z przejęciem.

Emocjom śledczych nie ma się jednak co dziwić. Z ich ustaleń wynika, że obaj studenci nie spodziewali się ataku. Obrażenia wskazują zaś, że przed śmiercią byli torturowani.
Ich agonię zakończyło kilka potężnych ciosów nożem. Nawet gdy już nie żyli, zabójca nie przestawał uderzać ostrzem w klatkę piersiową, plecy, głowę i szyję. Później oblał mieszkanie łatwopalną substancją i podpalił.

Nie wiadomo, dlaczego to zrobił, ale policja ma już kilka hipotez. Jedna z nich mówi, że studenci mogli zginąć przez przypadek, na przykład w wyniku porachunków jakichś gangów. Inna zakłada, że potwornego mordu mógł dokonać jakiś ćpun będący w narkotycznym amoku.

Świadkowie mówią, że tuż po pojawieniu się dymu widzieli wybiegającego z bloku białego mężczyznę. Być może on właśnie był sprawca mordu.

Londyńczycy są przerażeni eskalacją morderstw i napaści z użyciem noży. Sytuacja jest zła do tego stopnia, że zabrał głos sam burmistrz miasta Boris Johnson. Zaapelował on do mieszkańców, by zwracali baczną uwagę na zachowanie obcych osób i uciekali możliwie jak najdalej, gdy zaczyna dziać się coś złego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się