Menu Region

W Mińku w trakcie koncertu wybuchła bomba

W Mińku w trakcie koncertu wybuchła bomba

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W stolicy Białorusi, Mińsku, wczoraj późno wieczorem w trakcie koncertu wybuchła bomba. Według najnowszych doniesień agencyjnych, rany odniosło około 50 osób.
Przedstawiciele białoruskiej milicji zapewniają, że ofiar śmiertelnych nie zanotowano. Kilku rannych umieszczono w szpitalu MSW i szpitalu wojskowym.

Ranni do szpitali trafiali od północy do godziny 4 nad ranem. Jeden z rannych jest operowany już 6 godzinę. We wszystkich szpitalach do których przewieziono rannych dyżurują milicjanci.

Miejsce wybuchu sprawdzają funkcjonariusze MSW i KGB. Według niektórych rosyjskich mediów, mogła wybuchnąć bomba domowej produkcji naszpikowana ostrymi przedmiotami.

Szef mińskiej milicji Anatolij Kuleszou mówi, że najbardziej prawdopodobną wersją wybuchu jest chuligaństwo. Na koncercie poświęconym Dniu Niepodległości obecny był prezydent Białorusi.

Na razie nie wiadomo jednak czy Aleksander Łukaszenka był wśród bawiących się, gdy wybuchła bomba. Koncert poświęcony Dniu Niepodległości odbywał się na otwartym powietrzu przy pomniku "Mińsk-miasto bohater" u zbiegu Prospektu Zwycięzców i ulicy Maszerowa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się