Menu Region

Polonia Warszawa kupiła Groclin Grodzisk Wlkp.

Polonia Warszawa kupiła Groclin Grodzisk Wlkp.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polonia Warszawa kupiła pierwszoligową drużynę piłkarską Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i licencję grodziszczan na grę w ekstraklasie. Właściciel grodziskiego klubu Zbigniew Drzymała nie chciał jednak zdradzić, czy wycofa się z polskiego futbolu.
Choć działacze warszawskiej Polonii mówią wprost o kupnie Groclinu i licencji, Zbigniew Drzymała nie chce tego jednoznacznie potwierdzić. Biznesmen tłumaczy, że transakcja dotyczy przejścia zespołu Groclin Dyskobolia do Warszawy, zmiany nazwy i siedziby. Wiadomo jednak, że właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski zdecydował się na zakup stu procent akcji klubu z Grodziska. Oznacza to, że przejął wszystkich zawodników, trenerów, masażystów i lekarzy. Wojciechowskiego nie interesował tylko kompleks sportowy w Grodzisku: hotel i boiska.

Umowa ma być ostatecznie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych dni - najpóźniej do 11 lipca. Milioner z Grodziska nie zapomniał jednak o tym, co wcześniej spotkało go we Wrocławiu. Prezydent miasta rozmowy o fuzji ze Śląskiem przerwał w ostatniej chwili, dlatego Drzymała przygotowuje się do aż dwóch spraw sądowych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Polonii, Zbigniew Drzymała dopnie swego i wielka piłka zniknie z małego Grodziska. Wielu kibiców Dyskobolii wciąż nie może mu tego wybaczyć.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się