Menu Region

Iran potępia polskich studentów za spotkanie Ludowych...

Iran potępia polskich studentów za spotkanie Ludowych Mudżahedinów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Iran potępia polskich studentów, którzy w minioną sobotę wzięli udział w spotkaniu Ludowych Mudżahedinów w Paryżu.
Organizacja ta wpisana jest na listę ugrupowań terrorystycznych przez USA i Unię Europejską. W jej sobotnim spotkaniu wzięło udział m.in. kilka tysięcy młodych Polaków. Pojechali oni do Paryża, bo zaoferowano im wyjazd za 20 złotych pod warunkiem wzięcia udziału w manifestacji.

Ambasador Iranu w Warszawie Hadi Farajvand oświadczył, że udział Polaków w demonstracji może mieć negatywny wpływ na polsko-irańskie stosunki.
Stwierdził też, że to wydarzenie upokarza całe środowisko naukowe. "To bardzo istotne, aby środowiska akademickie, a w szczególności studenci odcinali się od takich organizacji terrorystycznych. Jest godnym pożałowania, że ta organizacja zwiodła polskie środowisko naukowe i zaprowadziła je na tego typu demonstrację" - oświadczył ambasador.

Ludowi Mudżahedini mają na koncie zamachy terrorystyczne z których najgłośniejszy to zabójstwo prezydenta i premiera Iranu w 1981 roku. Organizacja była wspierana przez Saddama Husajna. Iracki dyktator wykorzystywał bojowników do pacyfikacji Kurdów czy też szyitów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się