Menu Region

"Polska" z kolekcją hitów Krawczyka

"Polska" z kolekcją hitów Krawczyka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Stanisław Majerowski

Prześlij Drukuj
Już w najbliższy poniedziałek z dziennikiem "Polska" kolejna płyta z kolekcji "Gwiazdy polskiej piosenki".
Tym razem czeka nas bliskie spotkanie trzeciego stopnia z dziesięcioma hitami Krzysztofa Krawczyka.

Każdy z tych kawałków to prawdziwy przedstawiciel obcej cywilizacji. W menu skomponowanym z solowych przebojów Krawczyka usłyszymy m.in. song "Jak minął dzień" (1977), który trzy dekady temu rozpalał do białości pokolenie gierkowskiej dekady sukcesu, oraz "Parostatek" (1976), który wywindował ekswokalistę Trubadurów na prywatkowy Parnas.

Oraz "To, co dał nam świat", "Rysunek na szkle", "W przemijaniu dni" i "Pamiętam ciebie z tamtych lat". I chociaż to tylko urocze piosenki wolne od artystycznego zadęcia, to każda zasługuje na miano gościa z kosmosu.

Bo Krawczyk - obojętne, jaki song przychodzi mu śpiewać - to profesjonalista, który nie potrzebuje w studiu nagraniowym dziesiątków dubli i cyfrowej obróbki swojego głosu. Po prostu staje przed mikrofonem, śpiewa raz - i fajrant.

Wie o tym dobrze guru muzyki klubowej Andrzej Smolik, który w roku 2002 wydobył artystę z oparów disco polo. Kawałek "Bo jesteś ty", który wspólnie wyprodukowali, w jednej chwili ustawił Krawczyka we właściwym miejscu - czyli zarówno na szczytach list sprzedaży, jak i w opinii muzycznych krytyków.

Bo chociaż publiczność nie zapomniała o Krawczyku nawet w najmroczniejszej epoce artysty (przełom lat 80. i 90., czyli era narkotyków i chlania), to tak zwani znawcy wciąż wieszali na nim psy.

Do czasu. Dziś rangi dziadka Krawczyka (wnuk Bartek urodził się w 2006 r.) nie podważa nikt.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się