Lech Poznań - Club Brugge: do przerwy bez bramek

SZKI
Lech Poznań walczy o honor polskiej piłki klubowej oraz o fazę grupową Ligi Europejskiej. Rywalem 13-krotny mistrz Belgii Club Brugge. Do przerwy na stadionie we Wronkach bez bramek.

Już w 3. min lechici mogli objąć prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Semir Stilić, a głową uderzył Hernan Rengifo. Bramkarz gości zdołał jednak odbić piłkę.

Chwilę później z najwyższym trudem interweniował Grzegorz Kasprzik. Główkował Dirar, ale nowy golkiper Kolejorza sparował futbolówkę na rzut rożny.

Z czasem Belgowie coraz groźniej atakowali. Po kwadransie znów zakotłowało się w polu karnym poznaniaków. Na bramkę Kasprzika strzelał Nigeryjczyk Akpala, a piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców. Defensorzy Lecha nie zdołali jeszcze odetchnąć po poprzedniej akcji, kiedy dystansu huknął Blondel. Kasprzik uratował Kolejorza ładną interwencją. Nie minęło kilka minut i Dirar skopiował uderzenie kolegi. Tym razem Kasprzik złapał piłkę w ręce.

Kolejorz długo nie mógł się rozkręcić. Jedynym pomysłem poznaniaków były długie piłki do Roberta Lewandowskiego, co szybko zostało rozszyfrowane przez belgijskich obrońców.

W 41. min. powinno być 1:0 dla Club Brugge. W idealnej sytuacji znalazł się w polu karnym Vargas. 11 metrów przed bramką nikt go nie pilnował, ale Wenezuelczyk chybił.

Do przerwy bez bramek, ale goście są znacznie groźniejsi.

Lech Poznań - Club Brugge 0:0