Menu Region

Polonia kupuje sobie ekstraklasę

Polonia kupuje sobie ekstraklasę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

2Komentarze Prześlij Drukuj
Jak najlepiej wejść do ekstraklasy kuchennymi drzwiami, gdy nie uda się awansować w normalny sposób? Można kupić klub, którego właściciel chce się wycofać z futbolu.
Szefowie Polonii Warszawa chcą odkupić od Zbigniewa Drzymały Groclin i na jego licencji zagrać w ekstraklasie. Nazwa i barwy zespołu ze stolicy się nie zmienią.

W poniedziałek jako pierwsi podaliśmy, że Polonia złożyła kolejną ofertę połączenia się z Groclinem. W ciągu kilkunastu godzin sprawy nabrały jednak zupełnie nowego tempa.

Trzeba przyznać, że działacze Polonii wykazali się szybkością i zdecydowaniem. Wcześniej Drzymała nie doszedł do porozumienia z działaczami we Wrocławiu i ostatnio także w Szczecinie. Z pomysłu przeniesienia zespołu nad morze zrezygnował kilka dni temu. Dlaczego?

Oficjalnym powodem był brak aprobaty kibiców. To jednak nie do końca prawda. Z naszych informacji wynika, że Pogonią obecnie trzęsą ludzie ukrywający się pod szyldem Stowarzyszenia Kibiców. Miasto rocznie przeznacza na klub 2 mln zł. To kwota nie do pogardzenia dla członków zarządu, którzy wywodzą się ze stowarzyszenia. Gdy "działacze" zorientowali się, że po wejściu Drzymały mogą stracić fundusze, nastraszyli prezesa Groclinu.

A ten nie ma już zamiaru się denerwować. Od pewnego czasu ma również problemy zdrowotne i chce z twarzą odejść z polskiej piłki. Chociaż Drzymała szacuje wartość Groclinu na ok. 40 mln zł, właściciel Polonii Józef Wojciechowski kupi klub za kwotę czterokrotnie mniejszą. - Zaawansowane rozmowy pozwalają stwierdzić: mamy naszą Polonię w ekstraklasie! - mówi Wojciechowski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Taka prawda

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nom (gość)  •

A nowy klub bedzie sie nazywał Dysko-Polo :D

odpowiedzi (0)

skomentuj