Krzysztof Miętus lepszy od Małysza

Paweł Pluta
Turniej Czterech Narodów kończył zawody w szwajcarskim Einsiedeln na skoczni im. Andreasa Kuettela.

W niedzielę triumfował Norweg Bjoern Einar Romoeren, który już w pierwszej serii poszybował na odległość 110 metrów

Nadspodziewanie dobrze spisał się Krzysztof Miętus, który wykonał najdłuższy skok w niedzielnym konkursie i wylądował na 114 metrze.

W pierwszej serii 18-latek z Zakopanego uzyskał 112,5 m i zajął 9. miejsce. Zapewne uplasowałby się wyżej, gdyby nie nowy system oceniania skoków, który jest nadal niedopracowany i nie do końca sprawiedliwy. Miętus wyprzedził Małysza, który był 11., ale nadal zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji Letniej Grand Prix, tracąc po czterech konkursach 108 pkt do Simona Ammanna. Szwajcar zajął w Einsiedeln 8. miejsce. Jednak dalsza pozycja Orła z Wisły pozwoliła mu zachować pozycję lidera Pucharu Świata na igelicie. Natomiast Ammann zwyciężył też w Turnieju Czterech Narodów. Małysz był drugi. Pozostali Polacy spisali się średnio.