Menu Region

Łódź projektuje platformę dla aniołów biznesu

Łódź projektuje platformę dla aniołów biznesu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego ma nowy pomysł na finansowanie działalności inwestycyjnej przedsiębiorców. Projekt nazwano: Międzyregionalną Platformą Aniołów Biznesu. Miałby być realizowany w województwach: łódzkim, mazowieckim i pomorskim.
Określenie "aniołowie biznesu" funkcjonuje w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Są to najczęściej osoby prywatne, przeznaczające własny kapitał na rozwój nowych firm, które chcą wprowadzać odważne rozwiązania w biznesie. Ryzykując swoje pieniądze, licząc oczywiście na zysk - tłumaczy Maciej Węgierski z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Sieci "Aniołów Biznesu" od pięciu lat działają także w Polsce, ale ie ma ich w województwie łódzkim. W ramach sieci inwestorzy wymieniają się doświadczeniami, zwiększa się też pula kapitału do zainwestowania.

"Aniołowie biznesu" muszą się liczyć z wysokim ryzykiem, dlatego zwykle wykładają pieniądze na przedsięwzięcia, które rokują szybki - w ciągu około pięciu lat - przynajmniej dziesięciokrotny zwrot nakładów. Poza funduszami, "aniołowie" często także oferują wsparcie w zarządzaniu i przydatne kontakty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się