SPORT

Mnóstwo bramek i komplet punktów u drugoligowców

Tomasz Biliński

Swoje trzecie zwycięstwa z rzędu odniosły mazowieckie drużyny grające w grupie wschodniej II ligi. OKS Otwock wygrał u siebie 3:1 ze Stal Rzeszów, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki po zaciętej walce wygrał z Olimpią w Elblągu 6:5. Oba zespoły do spółki z Pelikanem Łowicz prowadzą z kompletem punktów w tabeli rozgrywek.
    Podopieczni Dariusza Dźwigały po raz pierwszy w tym sezonie grali w roli gospodarza i podejmowali jedną z najsłabszych ekip w tegorocznych rozgrywkach. Po bramkach Jana Endzelma, Bartosza Bobrowskiego oraz Piotra Stańczuka Start prowadził już 3:0. Stal odpowiedziała trafieniem Tomasza Tomasika w końcówce spotkania.

- Stal zagroziła nam tylko na początku meczu, na szczęście szybko strzelona bramka ostudziła zapędy rywali i od tego momentu grało nam się o wiele łatwiej. Byliśmy lepszym zespołem, a strzelone przez nas kolejne bramki są tego dowodem - komentował po meczu trener otwocczan Dariusz Dźwigała.

Stal co prawda nie postawiła zbyt wysoko poprzeczki Startowi, grała jednak bardzo ostro. Po jednym ze starć boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Endzelm. Na szczęście uraz nie jest groźny i pomocnik powinien być gotowy na środowy mecz w Pucharze Polski z Mazurem Karczew. Efektem brutalnej gry Stali były dwie żółte, a w konsekwencji czerwona kartka już w 28. minucie meczu dla Sylwestra Sikorskiego.

Za tydzień Start Otwock zagra na wyjeździe z GKS Jastrzębie, z którym nie tak dawno walczył w barażach do I ligi. Wtedy podopieczni Dariusza Dźwigały odpadli po remisie 1:1 u siebie i porażce 0:1 w Jastrzębiu Zdrój.

O wiele więcej, bo aż 11 bramek obejrzeli kibice podczas spotkania Olimpii ze Świtem, z czego 9 padło po przerwie. - W drugim meczu z rzędu cofamy się w drugiej połowie. Prowadzimy do przerwy dwoma bramkami, a zaraz po niej tracimy gole.

Szczerze mówiąc, to przez nasze błędy w obronie sprezentowaliśmy kilka bramek rywalom i niepotrzebnie w końcówce meczu wprowadziliśmy nerwówkę. Linia obrony zagrała w tym meczu bardzo słabo, ale mimo wszystko cieszę się ze zwycięstwa - skomentował na konferencji trener Świtu Piotr Mosór.

Hat tricka, choć nie klasycznego, strzelił Dariusz Zjawiński. Dwie bramki dołożył Michał Kucharczyk, a bramkę z karnego, po faulu na Zjawie, strzelił Marek Lendzion.

W 4. kolejce, w sobotę, nowodworzanie zagrają u siebie z Ludowym Klubem Sportowym Nieciecza.
    W przyszłym tygodniu startują również rozgrywki III ligi. W grupie łódzko-mazowieckiej nie zabraknie drużyn z okolic Warszawy. Wśród nich są KS Piaseczno, GLKS Nadarzyn, Mazur Karczew oraz Legionovia.
    W miniony weekend wszystkie ekipy rozegrały ostatnie mecze kontrolne przed rozpoczęciem sezonu przeciwko czwartoligowcom.

GLKS Nadarzyn pokonał Broń Radom 3:0, Mazur Karczew zremisował 2:2 z Ursusem, a Legionovia nie dała rady Bugowi Wyszków, przegrywając 2:5. KS Piaseczno natomiast ograło aż 6:0 występujący w lidze okręgowej KS Raszyn.

W inauguracyjnej kolejce KS Piaseczno zagra u siebie z drugą drużyną Wisły Płock, GLKS Nadarzyn podejmować będzie Narew Ostrołęka, natomiast na wyjeździe Legionovia zagra z Włókniarzem Zelów. Mazur Karczew zmierzy się z MKS Kutno w meczu w środku tygodnia w ramach Pucharu Polski.