Menu Region

Przemytnicy haszyszu przed sądem

Przemytnicy haszyszu przed sądem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Cztery osoby staną przed sądem za próbę przymytu półtorej tony haszyszu z Maroka do Polski. Akt oskarżenia skierował do sądu gdański Wydział Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.
Dwaj oskarżeni to obywatele Polski, pozostali dwaj posiadają podwójne obywatelstwo - polskie i niemieckie. Jak mówi prokurator Dariusz Makowski, ujawnienie przestępstwa w maju 2007-go roku możliwe było dzięki operacji specjalnej przeprowadzonej przez Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku oraz dzięki współpracy ze służbami w Holandii.

Oskarżeni sprowadzali haszysz drogą morską z Casablanki do Gdyni.
Narkotyki ukryte były w transporcie płytek ceramicznych. W Rotterdamie funkcjonariusze holenderscy wyjęli około 1480 kg haszyszu, pozostawiając 8 paczek zawierających około 4 i pół kilograma tych środków odurzających dla potrzeb prowadzonych w Polsce czynności.

Ponadto oskarżeni, aby zapewnić sobie unikniecie kontroli celnej kontenera zawierającego narkotyki, wręczyli funkcjonariuszowi działającemu "pod przykryciem" łapówkę w kwocie ponad 7 i pół tysiąca złotych i ponad siedmiu i pół tysiąca euro. Byli jednak przygotowani na wydatek rzędu 37 tysięcy euro. Za to przestępstwo oskarżonym grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki z Polski miały zostać przewiezione do Niemiec i Holandii. W przypadku wprowadzenia do obrotu przemycanej ilości haszyszu sprawcy mogliby sprzedać go w ilości niemal 10 milionów pojedynczych porcji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się