Menu Region

Prezydent UEFA przyleciał skontrolować przygotowania do Euro...

Prezydent UEFA przyleciał skontrolować przygotowania do Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do Warszawy przyleciał prezydent UEFA Michel Platini, aby skontrolować stan przygotowań naszego kraju do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.
Na lotnisku Okęcie Platiniego przywitał prezes PZPN Michał Listkiewicz, który zapewnił, że Polska nie obawia się inspekcji. Dodał, że głównym celem wizyty będzie spotkanie z prezydentem, premierem oraz ministrami resortów odpowiedzialnych za budowę infrastruktury.

Prosto z lotniska Michel Platini przejechał do Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie trwają rozmowy z przedstawicielami ministerstwa sportu i spółki PL-2012 zajmującej się koordynacją inwestycji na Euro.


Michał Listkiewicz podkreślił, że Michel Platini nie będzie oglądał postępu prac budowlanych obiektów, które musimy wykonać na mistrzostwa. Zdaniem prezesa PZPN trzeba zapewnić prezydenta UEFA, że władze państwowe monitorują sytuację, że znajdą się niezbędne środki na sfinansowanie inwestycji, że zatwierdzone są plany budowlane i architektoniczne. Jako przykład udanego działania podaje Stadion Narodowy w Warszawie, na którym nie tylko nadgoniono opóźnienia, ale i wykonuje się prace z wyprzedzeniem.

Jutro prezydent UEFA Michel Platini złoży podobną wizytę na Ukrainie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się