Menu Region

Polski podróżnik głoduje w Rosji

Polski podróżnik głoduje w Rosji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polski podróżnik rozpoczął głodówkę na znak protestu przeciwko działaniom rosyjskich urzędników. Jacht 78-letniego Henryka Widery został zatrzymany w okolicach Rostowa nad Donem prawie miesiąc temu - 4 czerwca.
Rosyjskie służby zatrzymały jacht polskiego podróżnika, argumentując to brakiem zezwolenia na pływanie po wewnętrznych wodach Rosji. Polski konsul pomógł podróżnikowi przygotować list do Ministerstwa Transportu z prośbą o wydanie zgody na pływanie po rosyjskich wodach.

Rosyjskie media poinformowały, że urzędnikom przygotowanie dokumentu zajmuje od 1 do 2 miesięcy. Tymczasem termin ważności rosyjskiej wizy Henryka Widery kończy się 15 sierpnia. Polski podróżnik poinformował, że nie zamierza zawracać, ponieważ pływa swoją łodzią już drugi rok i chce zakończyć podróż tam, gdzie planował.

Henryk Widera - emerytowany muzyk - w 2006 roku wypłynął ze Szczecina w samotny rejs dookoła Europy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się