Menu Region

Sarkozy: "Nie można budować UE bez Polski"

Sarkozy: "Nie można budować UE bez Polski"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nicolas Sarkozy nie rozumie, dlaczego prezydent Kaczyński, który osobiście wynegocjował i podpisał Traktat Lizboński, nie chce go teraz ratyfikować.
Prezydent Francji wygłosił oświadczenie na ten temat po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso. Ton wypowiedzi francuskiego szefa państwa był stosunkowo ostry.

Prezydent Francji wypowiedział się na temat Polski z własnej inicjatywy. Sarkozy podkreślił, że Polska jest jednym z sześciu wielkich krajów Unii Europejskiej. Następnie w bardzo dobitnych słowach przypomniał rolę, jaką Lech Kaczyński odegrał podczas negocjacji nad Traktatem Lizbońskim.


"Nie mogę sobie wyobrazić, by prezydent, który osobiście podpisał się pod tym dokumentem, najpierw w Brukseli, a następnie w Lizbonie, mógł podważyć ważność swojego własnego podpisu. To jest kwestia moralna. To jest kwestia uczciwości" - mówił francuski prezydent.

Nicolas Sarkozy zasugerował, że odmowa podpisania ratyfikacji traktatu może wiązać się z wewnętrznymi "perypetiami" polskiej polityki i przypomniał, że to nie premier Tusk prowadził negocjacje nad traktatem. Nicolas Sarkozy dodał również, że nie można było budować Unii Europejskiej bez Polski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się