Menu Region

Akcja protestacyjna w Halembie - nielegalna

Akcja protestacyjna w Halembie - nielegalna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zarząd Kompanii Węglowej uznał referendum jak i całą akcję protestacyjną w kopalni Halemba - Wirek w Rudzie Śląskiej za nielegalną.
Dyrekcja powiadomiła tamtejszą Prokuraturę Rejonową i katowicki oddział Państwowej Inspekcji Pracy o naruszeniu ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Kierownictwo Kopalni podpisało wcześniej porozumienie ze wszystkimi związkami zawodowymi w kopalni, zgodnie z którym, w przypadku wzrostu przeciętnego wynagrodzenia, pracodawca będzie mógł obniżyć premie.

Zdaniem Bogusława Ziętka, przewodniczącego Sierpnia 80' przekroczenie przeciętnego wynagrodzenia nie jest równoznaczne z tym, że górnicy więcej zarabiają.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia z dyrekcją kopalni to 7 lipca przeprowadzony zostanie strajk ostrzegawczy. Związkowcy ostrzegają, że jeżeli premie nadal będą górnikom zabierane, to tydzień później dojdzie do strajku bezterminowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się