Menu Region

Francja otworzyła rynek pracy

Francja otworzyła rynek pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od dzisiaj obywatele Polski i innych krajów Europy Środkowej mogą podejmować pracę we Francji. Mają w ten sposób dostęp do rynku pracy, który oferuje dobre warunki socjalne, ale i stosunkowo wysokie podatki i opłaty.
Minimalny zarobek miesięczny wynosi we Francji nieco ponad 1300 euro brutto. Trzeba pamiętać, że od tej sumy odpisuje się około 20 procent przeznaczonych na ubezpieczenia zdrowotne, składki emerytalne i ubezpieczenie od bezrobocia.

Oficjalny tydzień pracy liczy tu 35 godzin. Godziny nadliczbowe są opłacane z 10-procentowym bonusem. Zgodnie z nową polityką rządu, zarobki za godziny nadliczbowe są zwolnione od podatków.
Francuski rynek pracy w coraz większym stopniu potrzebuje pracowników, w tym również pracowników zagranicznych.

Potrzeba ściągnięcia ich do Francji wiąże się między innymi z napiętą sytuacją tutejszego systemu emerytalnego. Choć społeczeństwo francuskie starzeje się w mniejszym stopniu niż społeczeństwa krajów sąsiednich, i tam potrzebni są młodzi pracownicy, którzy mogliby płacić składki na emerytury dla starszych Francuzów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się