Menu Region

Poznański sąd zdecyduje o losie dyrygenta Polskich Słowików

Poznański sąd zdecyduje o losie dyrygenta Polskich Słowików

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poznański sąd zdecyduje dziś, czy skazany za pedofilię były szef i dyrygent poznańskiego chóru Polskie Słowiki - opuści więzienie.
Wojciech K. - powołując się na zły stan zdrowia - złożył wniosek o warunkowe, przedterminowe zwolnienie. Sąd o opinię w tej sprawie poprosił biegłych - między innymi psychiatrów. Nie chce jednak ujawniać ustaleń lekarzy.

Sąd już przed dwoma laty zajmował się podobnym wnioskiem Wojciecha K. Wówczas po negatywnej opinii służby więziennej, odrzucił prośbę byłego dyrygenta. Wojciech K. w ubiegłym miesiącu wrócił do więzienia po półrocznej przerwie w karze, udzielonej mu przez sąd ze względu na zły stan zdrowia. Komisja penitencjarna uznała, że resztę kary ma odbywać w zakładzie zamkniętym. Do sądu wpłynął także wniosek byłego dyrygenta o kolejną przerwę w karze. Terminu jego rozpoznania jeszcze nie wyznaczono.

W 2005 roku poznański sąd prawomocnie skazał Wojciecha K. na sześć lat więzienia za molestowanie nieletnich chórzystów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się