Menu Region

Protest przeciwko wyższym cenom biletów we Wrocławiu

Protest przeciwko wyższym cenom biletów we Wrocławiu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
"Rada Miejska do roboty za 1200 złotych" i "Stop podwyżkom" - takie plakaty można było zobaczyć po południu na wrocławskim rynku. W pikiecie uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
Młodzi ludzie protestowali przede wszystkim przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu, które wejdą w życie w sierpniu. Nie wykluczają jednodniowego strajku pasażerów. - Miałby on polegać na przykład na jeździe bez biletów - wyjaśnia Mariusz Pruszyński ze Związku Syndykalistów Polski. Jego organizacja nie zgadza się także na wysokie ceny mieszkań i kłopoty z kredytami, które mają kupujący je ludzie.

Organizator akcji był rozczarowany frekwencją. W mieście rozwieszono tysiąc plakatów zachęcających do udziału w pikiecie. Działa też specjalna strona www.stop-podwyzkom.pl. Mariusz Pruszyński zapowiada też kolejne akcje.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Na podwyżki cen biletów wpływ mają gapowicze i rzadkie ,niedostateczne kontrole biletów ?

+13 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja kasuję (gość)  •

Wniosek jest logiczny , że Ci co płacą - płacą za tych którzy nie płacą . Szacuje się ,że około 40% pasażerów stale lub okazjonalnie jeździ bez biletu inaczej - na gapę i to nie jest żadne odkrycie problemu bo wiadomo o tym od lat ! Na podwyżkę cen biletów wpływ mają gapowicze i rzadkie ,niedostateczne kontrole biletów . Warunek jest jeden - musisz myśleć o przyczynie podwyżek szerzej , obiektywnie i niestronniczo a matematyczne obliczenia z tym związane to już formalność.

odpowiedzi (0)

skomentuj