Polska będzie wydobywać gaz ziemny w Iranie?

  Polska będzie wydobywać gaz ziemny w Iranie?

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo prowadzi negocjacje z Iranem, ale są one objęte tajemnicą handlową. W ten sposób spółka odniosła się do doniesień prasowych jakoby PGNiG było bliskie podpisania kontraktu na eksploatację irańskich złóż gazu wartego 2 miliardy dolarów.
  W przesłanym IAR komunikacie napisano, że w kwestii współpracy z Iranem spółkę łączy list intencyjny, który zakreśla szeroki zakres współpracy. Przedmiotem rozmów są między innymi wieloletnie przedsięwzięcia w sektorze wydobywczym.

  PGNiG podkreśla, że nie można w tym kontekście pominąć sankcji nałożonych na Iran przez ONZ. Dodaje, że kraj ten można porównać do Libii sprzed kilku lat, która była wtedy w podobnej sytuacji. Natomiast teraz - jak zaznaczono w komunikacie - w libijskim sektorze naftowym obecni są wszyscy zainteresowani tym rynkiem i regionem.

  PGNiG dodaje, że ''chce chce wykorzystać szansę, jaką w przyszłości prawdopodobnie będzie prowadzenie działalności w Iranie". Zaznacza, ze chce być obecne na tym rynku, gdy sankcje będą stopniowo znoszone.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo