Menu Region

Francuzi obchodzą święto wina

Francuzi obchodzą święto wina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Bordeaux w południowo-zachodniej Francji przez cały weekend obchodzi święto swoich win i winnic. Kilka tysięcy osób może uczestniczyć nie tylko w degustacjach, ale również w wydarzeniach kulturalnych.
Święto wina Bordeaux odbywa się zarówno w samym mieście jak i w winnicach otaczającego je regionu. W mieście zostały specjalnie urządzone przepiękne nabrzeża Garonny. Goście mogą wykupić za 13 euro kartę pozwalającą na uczestniczenie w degustacjach trunków. Oprócz tego przewidziano również wydarzenia takie, jak na przykład wyścig mężczyzn toczących beczki.

Na Placu Giełdy występuje natomiast Narodowa Orkiestra Symfoniczna miasta Bordeaux. Przez trzy wieczory na murach budynków otaczających plac są wyświetlane filmy i fotografie nawiązujące do wina i jego produkcji.

Wiele imprez odbywa się także poza miastem, w samych winnicach, gdzie wszyscy pasjonaci tego trunku mogą zobaczyć z bliska proces jego wytwarzania i oczywiście skosztować napoju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się