Menu Region

Polacy na wiecu mudżahedinów we Francji

Polacy na wiecu mudżahedinów we Francji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Na 70 tysięcy osób szacują organizatorzy liczbę uczestników wiecu Organizacji Mudżahedinów Ludu Irańskiego pod Paryżem. Było wśród nich wielu polskich studentów, dla których była to okazja do niemal bezpłatnego pobytu w stolicy Francji.
Wiec odbył się na terenach targowych w Villepinte na północ od Paryża. Kulminacyjnym punktem programu było przemówienie liderki tego ruchu zwalczającego reżim irański. Maryam Radjavi, którą mudżahedini określają mianem "słońca rewolucji".

Pochwaliła niedawną decyzję rządu brytyjskiego o skreśleniu jej ruchu z listy organizacji terrorystycznych. Domagała się, by Unia Europejska podjęła podobną decyzję. Skrytykowała za to rządy europejskie za zbyt ugodową - jej zdaniem - politykę wobec władz Iranu.

Kontrowersje wywołał we Francji fakt, że wiec mógł zostać zwołany przez organizację oficjalnie uważaną za terrorystyczną. Władze francuskie wyjaśniły, że manifestacja została formalnie zarejestrowana przez inną instytucję. Studenci z Polski mogli spędzić weekend w Paryżu za 20 złotych, pod warunkiem, że wezmą udział w wiecu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się