Menu Region

Święto wrocławskich rowerzystów

Święto wrocławskich rowerzystów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

MAT

2Komentarze Prześlij Drukuj
Ponad tysiąc wrocławskich rowerzystów domagało się w niedzielę otwarcia Rynku dla jednośladów.
Na zamknięty na co dzień dla rowerów wrocławski Rynek wjechało w niedzielę przed południem ponad tysiąc jednośladów. Tak cykliści domagali się zniesienia obowiązującego ich zakazu wjazdu i tego, by miasto usunęło krawężniki, utrudniające jazdę po ścieżkach rowerowych.

Na demonstracji nie pojawił się zaproszony prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Zastąpił go sobowtór - jeden z rowerzystów z założonym na twarz zdjęciem prezydenta.
- Nic nie poradzę, że krawężnik wynaleziono wcześniej od roweru - żartował.
- Rozmawiamy o tym z zarządcami dróg, chcemy, aby krawężniki wkrótce ze ścieżek zniknęły - mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy z magistratu. Dodaje, że jest też zwolennikiem otwarcia Rynku dla rowerzystów. Ale w tej sprawie decyzja należy m.in. do inżyniera ruchu. Ten nie mówi nie, ale szybko dodaje, że zniesienia znaków nie doczekamy się na pewno w najbliższych miesiącach.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Rośnie elektorat antyprezydencki

+64 / -55

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

benek (gość)  •

Jest nas coraz więcej.
Prezydent Dutkiewicz stracił sporo głosów .
Przyjdzie koza do woza jak będą wybory.
do tego czasy być moze wyłoni się lepszy kandydat co rozumi potrzeby rowerzystów jak i zauważa problem zastawiania miasta.
Najlepiej wybierzmy na prezydenta człowieka kory mieszka we Wrocławiu i czuje jego potrzeby bo obecny prezydent wyprowadził się pod Twardogórę.
A przecież "kapitan' schodzi ostatni z tonącego okrętu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Udana impreza

+66 / -51

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kytutr  •

Powodzenie imprezy przeszło najśmielsze oczekiwania - peleton rowerzystów rozciągał się od placu Solidarności do placu Strzegomskiego, a impreza na Wzgórzu Andersa udała się znakomicie. Jeśli ktoś ma ochotę na więcej zdjęć to zapraszam tutaj: http://www.flickr.com/photos/kytutr_rowerowy/sets/72157619765739594/

odpowiedzi (0)

skomentuj