Żywot niepozornego człowieka

  Żywot niepozornego człowieka

  LUB

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Piękna opowieść o Bolesławie Leśmianie, urzędniku sądowym niepozornej postury, który był jednym z największych poetów swojej epoki, o ludziach mu współczesnych, o Zamościu i Hrubieszowie okresu międzywojnia.
  Ta książka to owoc wielkiej pracowitości autora i dociekliwości badacza. Adam Kulik rozmawiał z osobami, dziś już w większości nieżyjącymi, które znały i pamiętały Leśmiana. Relacje świadków to prawdziwe perełki, błyszczą anegdotami, plotkami pokazującymi poetę jako żywego człowieka, z jego wadami i słabostkami, nieprzystosowaniem do monotonii życia na głębokiej prowincji. Z tych okruchów wspomnień, wędrówek śladami poety, Kulik ułożył arcyciekawy portret twórcy słynnego "Malinowego chruśniaku". Uzupełnieniem są stare zdjęcia i kopie dokumentów.

  Na tej podstawie każdy czytelnik będzie mógł na nowo odkryć Leśmiana na własny użytek, bo ujrzy nie tylko postać z brązu, poetę, który trafił do kanonu lektur szkolnych i tam pokrył go kurz.

  Adam Kulik przed kilkoma dniami za tę książkę został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Lublina. I słusznie!

  Adam W. Kulik, "Leśmian, Leśmian", wydawnictwo słowo/obraz terytoria, 49 zł

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo