Menu Region

Wspólna waluta Rosji i Białorusi jeszcze w tym roku?

Wspólna waluta Rosji i Białorusi jeszcze w tym roku?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niewykluczone, że jeszcze w tym roku na Białorusi i w Rosji będzie wprowadzona wspólna waluta - donosi niezależny portal Karta-97. Jego dziennikarze powołują się na sekretarza generalnego Związku Białorusi i Rosji, Pawła Borodina.
Wprowadzenie wspólnej waluty, czyli rosyjskiego rubla, to jeden z postulatów Kremla wobec Mińska. Kilka dni temu białoruskie media poinformowały o wzmacnianiu się rubla na międzynarodowych giełdach i wzrostowych tendencjach niektórych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Portal Karta-97 cytuje sekretarza generalnego Związku Białorusi i Rosji, według którego wspólny środek płatniczy zostanie wprowadzony na terenie obu krajów jeszcze w tym roku. Paweł Borodin przyznał, że w planach państwa związkowego jest taki projekt, ale wszystko zależy od decyzji prezydentów obu państw.

O zacieśnianiu współpracy w ramach państwa związkowego mówili tydzień temu prezydenci Aleksander Łukaszenka i Dimitrij Miedwiediew podczas spotkania w Brześciu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się