Menu Region

Pełny tekst olimpijskiego protest song

Pełny tekst olimpijskiego protest song

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Monika Pyrek, tyczkarka, i Maria Sadowska, gwiazda muzyki klubowej, razem zaśpiewają piosenkę na tegoroczne igrzyska. Prezentujemy tekst nieoficjalnej piosenki olimpijskiej.
MOŻLIWA ZMIANA RÓL

Monika o pierwszym spotkaniu z Marią: - Od razu mi powiedziała, mam zrobić, by śpiewać. Brzmiało to tak: "Wciągnij pupę i brzuch i śpiewaj zębami do przodu". O cokolwiek chodziło, tak właśnie zrobiłam i - wyszło.

* Maria o Monice: - Dużo bym dała, żeby mieć taką barwę głosu jak ona. Pewnie, że ja śpiewam le-piej, w końcu jestem wyszkolona, ale ta jej barwa! Ciemna, głęboka, aksamitna. Monika powinna zacząć brać lekcje, może się spokojnie zajmować muzyką.

* Monika o muzyce: - Nie wiem, czy właśnie to będę robić, kiedy przestanę skakać o tyczce, ale kto wie. Może to, czego uniknęłam w dzieciństwie, wróci jak fatum. Kiedy byłam w trzeciej klasie podstawówki, przyszli do nas ludzie ze szkoły muzycznej i sprawdzali nam słuch. Pani grała rytmy na pianinie, a ja je powtarzałam, stukając ołówkiem w ławkę. Byłam bezbłędna i dostałam zaproszenie na przesłuchanie do tej szkoły. Jechałyśmy do niej z mamą kolejką i kiedy usłyszałyśmy inne mamy i opowieści o tym, jak to ich dzieci genialnie grają, przestraszyłam się, że ja z moim ołóweczkiem - jedynym instrumentem, jaki znałam - nie nadam się. I wysiadłyśmy. Poczucie rytmu przydało mi się w sporcie, a ołówek zamieniłam na trochę większy.

* Maria o sporcie: - Jestem namawiana przez stacje TV, żebym skoczyła o tyczce. Zrobię to, choć jestem pewna, że o wiele gorzej, niż Monika zaśpiewała. Ale będzie to dla mnie przygoda równie fajna, jak dla Moniki śpiewanie.

JESZCZE WYŻEJ

Muz. Maria Sadowska
Sł. Maria Sadowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Adrian Łabanowski

Jeszcze szybciej chcę biec
Jeszcze wyżej się wznieść
Jeszcze dalej chcę być
Jeszcze bliżej

Jeszcze szybciej chcę biec
Jeszcze wyżej się wznieść
Jeszcze raz w sobie mieć
Taką siłę

Jeszcze szybciej biec
By dogonić czas
By dogonić siebie
Sprzed sekundy

Nie odwracać się
A przed sobą mieć
Drogę, której nie da się powtórzyć

Przenoszę góry, składam je
Jak papierowe łódki
To moje życie, to mój tlen
Upadam, żeby wstać
Jeszcze szybciej...

Niech ta siła trwa
I niech radość ta
Będzie dla nas
Zapowiedzią nową

Mogę dotrzeć tam
To cudowny stan
Gdy potrafię wygrać
Sama z sobą

Więc bądźcie ze mną
Kiedy tam
Uniosę w górę oczy

W skupieniu zamknę cały świat
By jak najwyżej skoczyć

Jeszcze szybciej...

SŁOWA OD SERCA

Maria
* "Kiedy pisałam tę piosenkę, wyobrażałam sobie, że jestem Moniką, że tam stoję i koncentruję się na tym, co muszę zaraz zrobić".

* "Sztuka jest rzeczą elitarną, która ma podnosić morale narodu, wznieść człowieka na wyższy poziom. Tu nie wolno równać w dół, w muzyce nie ma demokracji. Zdanie mas się nie liczy. To mądry dyktator powinien narzucać gusty, otwierać mózgi. A potem stacje radiowe - ileś tam razy puszczać to, co dobre, a jeśli przekroczą krytyczną liczbę emisji, tłum to uzna za dobre, nie ma innego wyjścia".

* "Dobrej muzyki trzeba nauczyć się słuchać. Ale jeśli włożymy w to trochę wysiłku, posłuchamy czegoś, co nam się nie podoba drugi raz i trzeci, dostaniemy nagrodę. Poczujemy się tak, jakby w naszym mózgu powstawały nowe połączenia odpowiedzialne za upodobanie do dobrej muzyki. Należy się tak samouczyć na siłę".

Monika:
* "Nawet trochę żałuję, że nigdy nie wykorzystałam swoich zdolności do zrobienia czegoś głupiego. Pani pyta, czy nie miałam ochoty wskoczyć oknem do sąsiada na drugie piętro. Może i miałam, ale jako profesjonalista wiem, jak trudno byłoby trafić".

* "Styl się nie liczy, byle nie strącić poprzeczki. I przelecieć nad nią, a nie pod".

* "Do zaśpiewania w programie namówił mnie mój facet Norbert. Ale byłam spięta, bo to śpiewanie urosło w mojej głowie do rozmiarów demona".

* "Najmilszy okrzyk, który usłyszałam w ramach dopingu, to: Monika, mordo ty moja!".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się