Menu Region

RPA zrobi bezpieczne mistrzostwa

RPA zrobi bezpieczne mistrzostwa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Sroka, Wiedeń

Prześlij Drukuj
Piłkarskie MŚ zapowiadają się na wielką imprezę. W RPA do 2010 r. organizatorzy wydadzą 3 mld euro.
715 dni przed inauguracją mistrzostw świata w RPA przedstawiciele Południowej Afryki promowali w Wiedniu swój turniej.

Choć na razie na wszystkich 10 stadionach trwają jeszcze prace budowlane, to gospodarze następnego mundialu zapewniają, że w 2010 r. wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

- Nie jesteśmy w stu procentach gotowi do organizacji turnieju, ale mamy jeszcze dwa lata, a prace postępują bardzo sprawnie i na pewno ze wszystkim zdążymy. Ostatni stadion ma być oddany do użytku w grudniu 2009 r., czyli siedem miesięcy przed inaugurację MŚ - powiedział Daany Jordaan, dyrektor wykonawczy Komitetu Organizacyjnego MŚ RPA 2010.

Mundial w Afryce rozgrywany będzie na stadionach położonych w dziewięciu miastach. Pięć obiektów jest budowanych od podstaw, a pięć kolejnych modernizowanych po organizowanych wcześniej w tym kraju Pucharze Świata w rugby i Pucharze Narodów Afryki.

- W infrastrukturę zainwestujemy około 3 mld euro, z czego jedna trzecia zostanie przeznaczona na stadiony - stwierdził dyrektor Jordaan.

- Wiele skorzystaliśmy, obserwując wspaniale zorganizowane Euro. Szczególnie interesowały nas organizacja fan zone dla kibiców, wyposażenie ośrodków treningowych, z których korzystały drużyny, oraz rozwiązanie kwestii hotelowych. Między innymi odwiedziliśmy Bad Waltersdorf, gdzie zakwaterowani byli Polacy - powiedziała dr Laurine Platzky, koordynator przygotowań do MŚ w Kapsztadzie.

Próbą generalną RPA przed MŚ będzie przyszłoroczny Puchar Konfederacji, w którym wystąpią mistrzowie wszystkich kontynentów.

- Spodziewamy się, że na MŚ przyjedzie do RPA około 10 mln kibiców. Zapewniam wszystkich, że mogą czuć się u nas bezpiecznie - dodał dyrektor Jordaan.

Jacek Sroka WiedeńNaszą krówkę wydoimy do końcaPo pierwsze, nie widziałem nic, dosłownie nic o piłkarskich mistrzostwach świata w RPA w roku 2010. A po wtóre, tego nie żąda UEFA: otóż organizuje ona właśnie jedną główną, absolutnie priorytetową imprezę i chce ją - mówiąc kolokwialnie - wydoić jak krówkę, aż do końca.

Maksymalnie skonsumować profity. Dopiero dzień po zakończeniu obecnego turnieju przyjdzie kolej na RPA. A w następnej kolejności, wskazanej przez UEFA, na Polskę. Przyjdzie wtedy czas na zapraszanie na mecz otwarcia do Warszawy, no i na finał Euro 2012 - choć na razie nie wiadomo jeszcze gdzie.

Zatem proszę zachować spokój. Kiedy przyjdzie właściwy czas, to nasza promocja zostanie bardzo profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona. I naszą krówkę też wydoimy do końca.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się