Menu Region

Chlebowski: Fotyga działa na szkodę wizerunku Polski

Chlebowski: Fotyga działa na szkodę wizerunku Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski uważa, że wczorajsza wizyta Anny Fotygi w Stanach Zjednoczonych osłabia wizerunek Polski.
Gość Radiowych Sygnałów Dnia wyjaśnił, że za kontakty dyplomatyczne odpowiada MSZ i premier, a wizyta prezydenckiej urzędniczki w Waszyngtonie odbyła się za plecami rządu.
Chlebowski dodał, że podróż Fotygi do Stanów Zjednoczonych odbyła się na finiszu rozmów z Waszyngtonem w sprawie tarczy antyrakietowej. Poseł Platformy podkreślił, że była minister spraw zagranicznych prezentuje w sprawie systemu antyrakietowego zupełnie inne stanowisko niż Radosław Sikorski, który prowadzi bardzo twarde negocjacje.


Ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta IAR dowiedziała się, że prezydent wysłał wczoraj misję do Waszyngtonu i Nowego Jorku, bo jest zaniepokojony sygnałami w sprawie negocjacji.

Minister Anna Fotyga i dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik mieli rozmawiać z kluczowymi dla projektu osobami w USA. Prezydent jest zwolennikiem budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej, dlatego był zaniepokojony głosami o możliwej rezygnacji z Polski i zaproponowaniu projektu Litwinom. Dlatego, jak się dowiedzieliśmy, zapadła decyzja o misji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się