Menu Region

Lista hitów rodzaju ludzkiego - "100 największych...

Lista hitów rodzaju ludzkiego - "100 największych przywódców"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Hubert Kropielnicki

Prześlij Drukuj
Najpopularniejszą rozrywką współczesności są rankingi. Nie ma dosłownie dnia, żeby ktoś gdzieś nie powołał do życia kolejnej listy największych songów w dziejach muzyki rozrywkowej, zestawienia najwybitniejszych dokonań filmowców lub wyczerpującej listy powieściowych arcydzieł, jakie spłodzono na przestrzeni wieków.
Ów frapujący sport dotyczy także ludzi. Najnowsza propozycja z tego cyklu to książka "100 największych przywódców" Briana Mooneya, która ukazuje się właśnie nakładem Świata Książki.

W reprezentacji ludzkości, jaką autor wyselekcjonował na potrzeby swojego rankingu, nie brakuje gwiazd. W obronie grają Gandhi, Budda, Jezus i Martin Luther King. Defensywną linię pomocy zabezpieczają Che Guevara i Lenin, a ofensywną - właściciel Microsoftu Bill Gates oraz wynalazca taśmy produkcyjnej, przemysłowiec Henry Ford. Napastników jest dwóch: cofnięty Czyngis-Chan i Aleksander Macedoński (na szpicy), zaś bramki pilnuje Abraham Lincoln.

Intelektualna i merytoryczna wartość podobnych publikacji stoi pod znakiem zapytania, ale książka jest napisania zręcznie i lekko. Wprawdzie sekretu przywództwa nie objaśnia, lecz to w końcu największa zagadka notowana w kosmosie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się