Menu Region

Oskarżeni ws. zbrodni w Mikołajkach uniewinnieni

Oskarżeni ws. zbrodni w Mikołajkach uniewinnieni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił trzech oskarżonych w sprawie zbrodni w Mikołajkach, do której doszło sześć lat temu. Prokurator oskarżył Piotra L. i Daniela J. o zabójstwo dwóch osób: policjanta i domniemanego bossa grupy wołomińskiej. Trzeci z nich, Dariusz M. był oskarżony o przewożenie i ukrywanie broni.
Jeden z oskarżonych, Piotr L. odpowie jedynie za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Sąd skazał go za to na dwa lata więzienia i zaliczył mu na poczet tej kary okres dwuletniego, tymczasowego aresztowania. Oznacza to, że po załatwieniu formalności, wszyscy trzej opuszczą areszt.

Uzasadniając wyrok, sędzia Marek Juszczak, powiedział, że jedynym dowodem w sprawie są zeznania świadka Andrzeja L. Według sędziego, nie można wierzyć w te zeznania. Podważali je również obrońcy, twierdząc, że przez cały proces świadek zmieniał swoje zeznania. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Domniemany boss grupy wołomińskiej, Jacek Klepacki, pseudonim Klepak zginął 17 sierpnia 2002 roku w barze Okoń w Mikołajkach. Według świadków, bandytów było trzech albo czterech. Sprawcy, uciekając z miejsca zbrodni, zastrzelili ścigającego ich olsztyńskiego policjanta Marka Cekałę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się