Menu Region

Jak tanio przekazać pieniądze rodzinie w Polsce?

Jak tanio przekazać pieniądze rodzinie w Polsce?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Radzi Paweł Majtkowski

Prześlij Drukuj
Jadę do pracy w Londynie. Co mam zrobić, by móc wysyłać rodzinie pieniądze tanio i szybko? Radzi Paweł Majtkowski, analityk firmy doradczej Expander.
Jadę do pracy w Londynie. Co mam zrobić, by móc wysyłać rodzinie pieniądze tanio i szybko?
Andrzej Wiśniewski, Warszawa

Paweł Majtkowski:

To podstawowy dylemat wszystkich Polaków, którzy pracują za granicą, a chcieliby przesyłać pieniądze swojej rodzinie w kraju. W najlepszej sytuacji są osoby, które chcą wysyłać przekazy z Wysp.

Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest posiadanie konta bankowego w kraju, z którego chcemy przesłać pieniądze.

Polakom mieszkającym w Wielkiej Brytanii bank NatWest oferuje rachunek z funkcją przelewów. Klient otrzymuje do niego kartę bankomatową Cirrus (działa w urządzeniach obsługujących Maestro i MasterCard).

Kartę tę przekazuje się wybranej osobie mieszkającej w Polsce. W dowolnym momencie osoba ta może pobrać w bankomacie pieniądze, które zostały przekazane na konto do przelewów. Opłata za prowadzenie takiego rachunku wynosi dwa funty, a koszt przelania środków na konto - cztery funty.

Dodatkowo od każdej wypłaty z bankomatu w Polsce pobierana jest prowizja za przewalutowanie - 2,5 proc. wartości transakcji. Zatem przekazanie w ten sposób do Polski 100 funtów kosztuje łącznie 6,5 funta. Jest to o 7,5 funta mniej niż przekazanie tej samej kwoty za pośrednictwem Western Union i mniej niż płaci się za przelewy zagraniczne w innych brytyjskich bankach.

Natomiast posiadacze kont Citibanku w Wielkiej Brytanii mogą dokonywać bezpłatnych i natychmiastowych przelewów na konta tego banku w Polsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się