Menu Region

Karta życia ważna dla dzieci

Karta życia ważna dla dzieci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

AP

Prześlij Drukuj
Karta życia, która już w sobotę zostanie dołączona do dziennika "Polska", jest szczególnie ważna dla dzieci. Można na niej bowiem wpisywać informacje o alergiach i uczuleniach.
Jak informują lekarze alergolodzy, w Polsce prawdopodobnie na alergię cierpi co dziesiąte dziecko, a liczba ta podwaja się co 10 lat.

- Dzieci przeważnie są uczulone na antybiotyki, czyli penicylinę i cefalosporyny - tłumaczy Agnieszka Szmigielska, pediatra z Warszawy.

- Dlatego niezmiernie ważne jest wpisanie informacji o tym na karcie życia, którą wypełnimy dziecku - stwierdza. W przypadku nieposiadania takiej karty albo nie- umieszczenia na niej tej informacji ryzykujemy, że podczas nieszczęśliwego wypadku, gdy liczą się ułamki sekund, ratownik może podać dziecku lek zawierający alergeny.

- W takich chwilach ratownik nie ma czasu, by się zastanawiać nad skutkami. Dla niego ważne jest to, by ratować życie. Czasami kończy się to niestety tragedią - mówi Szmigielska.

Na karcie życia oprócz informacji o alergiach i uczuleniach powinno się wpisać inne choroby, na które cierpi pacjent, grupę krwi, a także dane osoby, którą należy zawiadomić w razie nieszczęśliwego wypadku. Najlepiej, gdy informacje o stanie zdrowia będą wypełnione przez lekarza.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się