Menu Region

Sawicki: Projekt ustawy o KRUS gotowy za miesiąc

Sawicki: Projekt ustawy o KRUS gotowy za miesiąc

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu założenia ustawy reformującej KRUS będą mogły być przełożone rządowi. Dzięki temu projekt odpowiedniej ustawy powinien być gotowy za miesiąc.
Gość Sygnałów Dnia Programu 1 Polskiego Radia odniósł się w ten sposób do wczorajszych rozmów Donalda Tuska z klubem PSL. Premier mówił po spotkaniu, że mimo odmiennych stanowisk, obu partiom koalicyjnym uda się wypracować porozumienie w sprawie rolniczych ubezpieczeń.

Koalicjanci zapowiedzieli również, że odstępują od zapowiadanych wcześniej zmian ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.


Minister podkreślił, że projekt reformy Krajowego Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wprowadza fundamentalną zmianę w podejściu do ubezpieczeń rolniczych. Dodał, że rząd planuje między innymi uszczelnienie ubezpieczeń, uniemożliwienie ubezpieczania się w KRUS i korzystania z możliwości opłacania niskich składek dla osób nie związanych z rolnictwem oraz podniesienie składek.

Polityk PSL odniósł się także do planowanej przez rząd ustawy metropolitalnej. Stwierdził, że państwo nie może skupiać się tylko na rozwoju dużych miast. Zaznaczył, że ustawa metropolitarna nie powinna prowadzić do rezygnacji ze zrównoważonego rozwoju, a pomoc powinny uzyskać także obszary wiejskie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się