Menu Region

Prezydent i premier mówią jednym głosem

Prezydent i premier mówią jednym głosem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Alicja Bobrowicz

Prześlij Drukuj
Tysiące baloników wzbiło się pod niebo wczoraj w kilkudziesięciu polskich miastach. Pod akcją "Stop przemocy w szkole" podpisał się prezydent Kaczyński i premier Tusk.
5 czerwca był bowiem pierwszym ogólnopolskim Dniem Szkoły bez Przemocy. Akcji patronował dziennik "Polska".

Każda z 1300 szkół, które włączyły się w obchody, znalazła swój sposób na świętowanie, np. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi podali sobie dłonie i otoczyli budynek szkoły, wyrażając w ten sposób solidarność.

Z kolei w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie (woj. kujawsko-pomorskie) przeprowadzono wybory miss i mistera szkoły.

Punktualnie o godz. 12 uczniowie wyszli z budynków, by wypuścić w niebo balony. W Warszawie sygnał do startu dał prezydent Lech Kaczyński, który objął naszą kampanię honorowym patronatem.

Warszawscy uczniowie przekazali głowie państwa księgę "Razem przeciw przemocy", która jest listem otwartym do władz RP, zawierającym prośbę o wsparcie walki ze szkolną agresją. Pod apelem podpisało się ponad 200 tys. osób.

W naszej akcji uczestniczy blisko 1,5 mln uczniów i ponad 150 tys. nauczycieli z ok. 5 tys. szkół w Polsce.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się