Piłka nożna: Nielba przywozi punkt z boiska lidera tabeli

Jacek Pałuba
Piłkarze Jaroty Jarocin już podczas sobotniego meczu z Pogonią Szczecin (2:2), zasygnalizowali zwyżkę formy. Wczoraj w Legnicy jarocinianie pokonali Miedź 2:1 (2:0) i zainkasowali bardzo cenne trzy punkty, potrzebne w walce o utrzymanie.

Podopieczni trenera Czesława Owczarka dwa gole zdobyli w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Krzysztof Gościniak trafił do siatki z rzutu wolnego, a chwilę potem drugą bramkę dla Jaroty zdobył głową Maciej Manelski, wykorzystując dośrodkowanie Gościniaka. Miedź strzeliła kontaktowego gola tuż po przerwie, ale potem jarocińscy gracze nie pozwolili już gospodarzom na więcej. Kontuzji w Legnicy doznał Bartosz Kieliba i nie wiadomo, kiedy będzie zdolny do gry.

Bliscy zwycięstwa na boisku lidera z Kluczborka byli zawodnicy Nielby Wągrowiec. Co prawda podopieczni trenera Krzysztofa Knychały stracili bramkę w pierwszej połowie meczu, ale po przerwie to właśnie piłkarze z Wągrowca dominowali na boisku. Wreszcie w 83. minucie Roman Maciejak trafił do siatki z bliska, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny.

Do jedenastki podszedł najskuteczniejszy w wągrowie-ckiej jedenastce Tomasz Mikołajczak, ale niestety wczoraj nie dał rady pokonać kluczborskiego bramkarza Krzysztofa Stodoły, który popisał się udaną robinsonadą. Ale i tak jeden punkt zdobyty na tak trudnym terenie uznać należy za sukces Nielby, chociaż na pewno w ekipie pozostał niedosyt.

Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:2 (0:2) bramki: 0:1 - Krzysztof Gościniak (43-wolny), 0:2 - Maciej Manelski (45-głową), 1:2 - Wojciech Smarduch (47). Jarota: Hołubiec - Oczkowski, Garbarek, Pirog, GrzegorzewiczI - Kieliba (53. Wiła), Idzikowski (30. Lisiecki), Manelski, Gościniak (75. NiećI) - Hercog, Stefaniak. Sędziował: Tomasz Superczyński (Opole). Widzów: 900.
MKS Kluczbork - Nielba Wągrowiec 1:1 (1:0) bramki: 1:0 - Rafal Niziołek (32), 1:1 - Roman Maciejak (83). Nielba: Wosicki - Zieniuk (60. Kalu), Jarzembowski (75. Gryszczyński), Kotarski, Halaburda - Klawiński, Figaszewski, Witomski, Bartkowiak (60. Leśniewski) - Maciejak, Mikołajczak. Widzów: 1 500.