Menu Region

Mariusz Trynkiewicz po wyjściu z więzienia będzie groźny....

Mariusz Trynkiewicz po wyjściu z więzienia będzie groźny. Policja nie zdoła go kontrolować? [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

TVN24/x-news/pap/mm

2Komentarze Prześlij Drukuj
Mariusz Trynkiewicz po wyjściu z więzienia będzie groźny. Policja nie zdoła go kontrolować? [VIDEO] Mariusz Trynkiewicz po wyjściu z więzienia będzie groźny. Policja nie zdoła go kontrolować? [VIDEO]

Mariusz Trynkiewicz (© Fot. x-news/TVN24)

11 lutego z więzienia wyjdzie Mariusz Trynkiewicz. Zabójca czterech chłopców zapowiadał, że po wyjściu na wolność wróci do zabijania. Szef MSW zapowiada prewencyjną kontrolę poczynań przestępcy, jednak byli policjanci twierdzą, że długotrwała dobowa obserwacja "szatana z Piotrkowa" jest niemożliwa do przeprowadzenia. A Piotr Pytlakowski ostrzega, że może dojść do linczu.
Zdaniem Dariusza Lorantego, byłego oficera operacyjnego policji, możliwości służb w zakresie kontrolowania poczynań Trynkiewicza po opuszczeniu przezeń więzienia są ograniczone z uwagi na brak odpowiednich podstaw prawnych. W związku z opóźnieniami przy wprowadzaniu w życie ustawy o nadzorze nad groźnymi przestępcami, Mariusz Trynkiewicz przynajmniej przez jakiś czas będzie przebywał na wolności poza kontrolą.



Źródło: TVN24/x-news


Z kolei Piotr Pytlakowski z tygodnia "Polityka" stwierdził, że nie wiadomo, dokąd "szatan z Piotrkowa" miałby wrócić po wyjściu z więzienia. - W Piotrkowie osoby, które czekają na jego powrót, to czekają z tej przyczyny, że chcą same wymierzyć sprawiedliwość - mówił.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz wciąż liczy, że Trynkiewicz zostanie objęty przepisami ustawy dotyczącej izolacji niebezpiecznych przestępców już po odbyciu przez nich kary. Ustawa ta wejdzie w życie 22 stycznia.

- Prawdopodobnie uda się w terminie (...) wprowadzić rozwiązania prawne z mocą obowiązującą. Natomiast jeżeli chodzi o policję, to dostała w tej sprawie polecenie skutecznego działania, skutecznego działania w tym sensie, że to jest nie tylko ochrona innych ludzi przed niebezpiecznymi przestępcami, ale także niebezpiecznych przestępców przed linczem i jestem przekonany, że z tego zadania będzie w stanie się wywiązać – poinformował Sienkiewicz.

Minister podkreślił, że policja ma obowiązek zapobiegania przestępstwom, a nie tylko ich ścigania i – jak mówił - w tym kontekście będzie podejmować działania. - Jestem przekonany, że policja da radę i zdąży się przygotować do tego – dodał szef MSW.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Prawo chroni polski lud!

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sklave  •

A z sądów bije smród!
Ćwierć wieku spędzone w więzieniu bardzo zmieniło wygląd Mariusza Trynkiewicza. Do tego stopnia, że będzie on trudny do rozpoznania - wynika z nieoficjalnych informacji Informacyjnej Agencji Radiowej.
Rzecznik służby więziennej Jarosław Góra podkreśla, że skazany ma prawo do zablokowania informacji o nim zgodnie z obowiązującym prawem. Wynika to z przepisów o ochronie danych osobowych. - Skazany, o którym rozmawiamy, zastrzegł sobie, aby służba więzienna nie przekazywała żadnych informacji dotyczących jego osoby - podkreślił Góra.
więcej na stronie: sklave.manifo.com podstrona główna

odpowiedzi (0)

skomentuj

lincz

+28 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

powiesić skurdziela !!

odpowiedzi (0)

skomentuj