Menu Region

Tusk: Rok 2014 to koniec ery "śmieciówek". Rozpoczniemy od...

Tusk: Rok 2014 to koniec ery "śmieciówek". Rozpoczniemy od oskładkowania umów-zleceń

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

mm/PAP

1Komentarz Prześlij Drukuj
W 2014 roku rozpoczniemy prace nad zakończeniem ery tzw. umów śmieciowych - zadeklarował w piątek premier Donald Tusk. Rok 2014 musi być "początkiem końca śmieciówek" - powiedział.
- Rozpoczniemy prace nad zakończeniem niechlubnej ery śmieciówek; (...) śmieciówki to praca odarta z godności i poczucia bezpieczeństwa na przyszłość. Zaproponujemy rozwiązania, które będą pierwszymi krokami, które będą początkiem tego marszu - powiedział Tusk, który w piątek przedstawia plany rządu na ten rok.


Źródło: TVN24/x-news


Tusk podkreślił, że ze względu na sytuację na rynku pracy rząd będzie ostrożnie przeprowadzał zmiany.
- Oskładkowanie pewnych form płatności, form dochodów może mieć negatywny wpływ na rynek pracy - ocenił.

- Likwidację "śmieciówek" rozpoczniemy od oskładkowania umów-zleceń, nie w ten sposób jak jest dzisiaj, (...) będziemy uśredniali dochód z umów-zleceń. To nie będzie najniższa umowa-zlecenie. Oskładkowanie będzie takie, jak teraz od pracy minimalnej - zapowiedział Tusk.

Premier dodał, że rząd będzie szukał rozwiązań prawnych, proceduralnych i kontrolnych, które spowodują, że "z zamówień publicznych korzystać będą firmy, które zatrudniają ludzi na godnych umowach".

Tłumaczył, że chodzi o to, by firmy, które zatrudniają ludzi na umowę o pracę, nie przegrywały "z definicji" dlatego, że są niekonkurencyjne wobec tych, które operują "śmieciówkami".
Reklama
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Aby komentować ten artykuł, musisz być zalogowany.

Zaloguj lub zarejestruj się

umowy cywilnoprawne

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

witam
od dłuższego czasu jestem zatrudniony na taką umowe, do niczego nie ma człowiek prawa (zwolniena lekarskiego , urlopu itp )za to prawa prawa do
urlopu zwolnienia lekarskiego posiadają tylko osoby z orzeczeniem o niepełnosaprawności i renciści , szukając pracy pracodawca tylko pyta czy jesteś osobą niepełnosprawną mam pytanie gdzie w tym kraju jest praca dla ludzi zdrowych , jeżeli w wieku 18 lat 30% osób jest osobami niepłnosprawnymi.
dla takich osób praca jest ,ponieważ pracodawca płaci najniszą krajową a otrzymuje dodatek od 400 zł do 1800 zł w roku 2014. dlaczego państwo nie dofinansowuje osób bezrobotnych z urzędów pracy takimi sumami , automatycznie spada bezrobocie . nie mam nic przeciwko osobom niepełnosprawwym ale powinno to być weryfikowane przez urząd , za rok to w kraju będzię 90% osób niepełnosprawnych i kto je będzie dotował , nie będzie z czego , a pracodawcy zacierają ręce bo te pieniądze przyszły na czysto .
Pozdrawiam

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama