Menu Region

Tańszy prąd zimą? Praktyczne porady

Tańszy prąd zimą? Praktyczne porady

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Artykuł sponsorowany

2Komentarze Prześlij Drukuj
Tańszy prąd zimą? Praktyczne porady Tańszy prąd zimą? Praktyczne porady
Gdy temperatury spadają, zużycie energii elektrycznej w domach rośnie. Widmo wyższych opłat za prąd skłania nas do poszukiwania sposobów, które pozwolą wygenerować oszczędności w domowym budżecie. Jednym z nich jest zmiana sprzedawcy energii elektrycznej, na którą decyduje się coraz więcej gospodarstw domowych.
Zima to okres, w którym rośnie zużycie energii przede wszystkim na oświetlenie naszych mieszkań i domów. Krótki dzień i późny wschód słońca sprawiają, że sztuczne światło towarzyszy nam zimą praktycznie bez przerwy. Szarówka i długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu przed telewizorem czy komputerem, a przy bardzo niskich temperaturach, nieuniknionym staje się dogrzewanie pomieszczeń piecykami elektrycznymi. To wszystko sprawia, że zimą zużycie prądu w naszych domach rośnie nawet o kilkadziesiąt procent.

Oszczędności można uzyskać stosując się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim pamiętajmy, aby gasić światło w pustych pokojach i nie zostawiać włączonego sprzętu RTV podczas naszej nieobecności w mieszkaniu. Warto także ograniczyć działanie urządzeń w trybie czuwania. Pamiętajmy na przykład, że jeśli nie ładujemy telefonu lub innego sprzętu - należy odłączać od kontaktu ładowarki, bo wtedy także pobierają prąd.

Pewną oszczędnością może być gotowanie jedynie takiej ilości wody, jaką wykorzystamy do sporządzenia napoju. Nie wkładajmy ciepłych posiłków do lodówki i nie trzymajmy długo otwartych od niej drzwi. Nie zasłaniajmy grzejników elektrycznych innymi meblami i przykręcajmy je podczas naszej nieobecności w domu. Warto rozważyć także zmianę żarówek na energooszczędne.

Największe oszczędności możemy jednak uzyskać obniżając cenę za kWh, czyli wybierając lepszą ofertę. Pamiętajmy, że każdy ma prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Mimo, że rynek został uwolniony w 2007 roku, bardzo niewiele osób ma świadomość możliwości dokonania wyboru i zmiany sprzedawcy prądu w gospodarstwie domowym – mówi Damian Lindner z Energetycznego Centrum SA. Obecnie jest to proste, jak zmiana operatora komórkowego czy dostawcy Internetu. Cała procedura jest bezpłatna, nie wymaga od nas wielu formalności, a umowę można podpisać bez wychodzenia z domu.

Taka zmiana nie powoduje przerw w dostawach prądu, a w ofertach na rynku można przebierać. Zanim podpiszemy nową umowę należy zwrócić uwagę na stawki za jednostkę energii elektrycznej oferowane przez sprzedawcę, wysokość opłaty handlowej, okres na który podpisujemy umowę oraz dodatkowe gwarancje. Wielu sprzedawców oferuje klientom, którzy decydują się na zmianę, gwarancje stałej ceny. Dzięki temu klienci nie muszą obawiać się o ewentualne podwyżki w okresie obowiązywania umowy. Warto jednak sprawdzić, co oprócz takich gwarancji może zaoferować nam sprzedawca. I tak np. Energetyczne Centrum zabezpiecza swoich klientów podwójnie, bo poza gwarancją stałej ceny, daje również gwarancje niskiej ceny, czyli możliwość obniżenia stawki za prąd już w trakcie trwania umowy - tłumaczy Damian Lindner z Energetycznego Centrum SA.

Jeśli zimą zdecydujemy się na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej, to już na wiosnę będziemy cieszyć się niższymi rachunkami za prąd.
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Cena prądu

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Energooszczędny (gość)  •

Mam nadzieję, że w przyszłym roku cena prądu nie wzrośnie znaćząco. A niestety obawiam się tego. Jak wynika ze strony http://cenapradu.pulsenergii.pl/ prąd przez ostatnie lata nie drożał, wręcz przeciwnie. Czy czeka nas w 2016 roku rekordowa podwyżka?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dobra Praca

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

Dobra praca w branży energetycznej i gazowej dla przedstawicieli handlowych . Najwyższe wynagrodzenie w Polsce . Sprawdź i się przekonaj . Kontakt mail: energia122@wp.pl

odpowiedzi (0)

skomentuj