Menu Region

Michael Schumacher miał wypadek na nartach. Legenda F1...

Michael Schumacher miał wypadek na nartach. Legenda F1 trafiła do szpitala

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

ToL/PAP

Prześlij Drukuj
Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Niemiec Michael Schumacher doznał urazu głowy po upadku na stoku narciarskim i trafił do szpitala w Grenoble. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wypadek miał miejsce w Meribel.
Schumacher, który 3 stycznia skończy 45 lat, na stoku uderzył głową o kamień. Miał założony kask. Był przytomny po wypadku, a fachową pomoc otrzymał po około dziesięciu minutach. Początkowo trafił do miejscowego szpitala, ale później został przetransportowany do Grenoble na dokładniejsze badania.

Przez pierwsze godziny nie podawano szczegółów dotyczących stanu jego zdrowia. Wczesnym wieczorem francuska agencja AFP, powołując się na żandarmów z oddziału wysokogórskiego w Courchevel, podała, że Schumacher doznał poważnego urazu głowy, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niemiec definitywnie zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. W ostatnim wyścigu (nr 307. w karierze) - 13 miesięcy temu na torze Interlagos pod Sao Paulo - zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej był 13. Tytuły mistrza świata Schumacher zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku. W czterech ostatnich latach wygrywał jego rodak Sebastian Vettel.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się