Menu Region

Twój Ruch: Nie istnieje żadna ideologia gender! To wymysł...

Twój Ruch: Nie istnieje żadna ideologia gender! To wymysł Kościoła

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Anna Mizera-Nowicka, PAP

40Komentarzy Prześlij Drukuj
W piątek przedstawiciele Twojego Ruchu przekonywali w Gdańsku, że nie istnieje żadna ideologia gender. - To wymysł Kościoła - mówi poseł Piotr Bauć.

- Reagujemy, bo zachodzi znaczna pomyłka w rozumieniu słowa "gender". Oznacza ono "płeć". Nie istnieje żadna "ideologia gender" - przekonuje poseł Piotr Bauć.

(© Przemek Świderski )

Nie istnieje żadna ideologia gender! To wymysł Kościoła - przekonywali na zwołanym w piątek w Gdańsku spotkaniu prasowym członkowie Twojego Ruchu. Zorganizowana przez nich konferencja to odpowiedź na list Episkopatu Polski, który ma zostać przeczytany w najbliższą niedzielę podczas mszy także w pomorskich kościołach. Na stanowisko biskupów ostro zareagowała również pełnomocniczka rządu ds.
równego traktowania.

Episkopat Polski krytykuje ideologię gender

- Ideologia gender (...) twierdzi, że płeć biologiczna nie ma znaczenia społecznego, i że liczy się przede wszystkim płeć kulturowa, którą człowiek może swobodnie modelować i definiować, niezależnie od uwarunkowań biologicznych - piszą w liście pasterskim polscy biskupi.

Przestrzegają też, że to "dobrowolne samookreślenie" i "modelowanie płci" ma sprawić, że społeczeństwo zaakceptuje prawo do zakładania "nowego typu rodzin, np. zbudowanych na związkach o charakterze homoseksualnym".

Ks. Filip Krauze z Centrum Informacyjnego Archidiecezji Gdańskiej mówi, że do gdańskich kościołów list już trafił:

- Biskupi w sposób ciekawy i wielostronny podchodzą w nim do tematyki gender. List, który jest przeznaczony do odczytania, zawiera bardzo ważne stwierdzenia, np. to, że samo studiowanie kwestii wpływu kultury na płeć nie jest niczym złym. Niebezpieczne jest przyjmowanie na szczeblach rządowych rozwiązań, które atakują związek kobiety i mężczyzny - podkreśla.

W odpowiedzi na stanowisko Episkopatu swój list przygotowali posłowie Twojego Ruchu. Zapowiadają, że będą go rozdawać wiernym w niedzielę przed kościołami, a także rozsyłać do parafii, szkół, itd.

"Ideologia gender to wirtualny wróg skonstruowany przez duchownych"


- Reagujemy, bo zachodzi znaczna pomyłka w rozumieniu słowa "gender". Oznacza ono "płeć". Nie istnieje żadna "ideologia gender" - przekonuje poseł Piotr Bauć. - Istnieją za to badania naukowe na temat relacji między kobietami i mężczyznami.

W samym liście posłowie Twojego Ruchu idą jeszcze dalej. Piszą, że "ideologia gender" to "wirtualny wróg skonstruowany przez duchownych", "zasłona dymna", która ma ukryć problemy, z jakimi boryka się kościół.

- Znamy z historii Kościoła te zasłony dymne. To choćby walka z heretykami czy palenie na stosach czarownic - podkreślał poseł Bauć.

O liście biskupów w ostrych słowach wypowiada się też pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: - Nie ma żadnej "ideologii gender", która niwelowałaby wartość płci czy promowałaby homoseksualizm - podkreśla w komentarzu do listu biskupów. - Duża część opowieści o gender jest zmyślona.

Co na to przedstawiciele Archidiecezji Gdańskiej? Przeczytaj w weekendowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" (28,29.12.) lub w e-Wydaniu.

anna.mizera@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

40

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nie istnieje żadna sekta TR. To wymysł chorej wyobrażni...

+6 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

klux (gość)  •

Skoro gender to wymysł Kościoła, to dlaczego filozof jeden z drugim staje, co jakiś czas w obronie czegoś, co nie istnieje? Z jakimiś urojeniami całego środowiska liberalno-lewicowego chyba mamy do czynienia. Sami już nie mają pojęcie o czym mówią. Ględzenie dla samego ględzenia. Mowa trawa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Gender

+5 / -3

Zdjęcie autora komentarza

kol.wikary  •


Wobec nasilających się ataków tej ideologii skierowanych na różne obszary życia rodzinnego i
społecznego czujemy się przynagleni,by z jednej strony stanowczo i jednoznacznie wypowiedzieć
się w obronie chrześcijańskiej rodziny

fundamentalnych wartości,które ją chronią,a z drugiej strony przestrzec przed
zagrożeniami płynącymi z propagowania nowego typu form życia rodzinnego,i
stanu kapłańskiego oraz zakonnego

Panie,mniej litość nad nimi

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tylko bez manipulacji i cenzury DB!

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Żega (gość)  •

Słusznie zauważył internauta Erddill manipulacje DB, w postaci eliminowania komentarzy, bardzo niewygodnych ludziom lansującym ideologię GENDER. REDAKTOR powyższego artykułu, którego treść jest komentowana, POWINIEN SPALIĆ SIĘ ZE WSTYDU za stosowaną CENZURĘ, która dotknęła również mój komentarz pod tytułem "Twój Ruch - filozofów dwóch", który "dziwnym trafem" zniknął z pola widzenia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ruch Palikota

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i prawda o TR (gość)  •

Oto prawdziwe oblicze bandy Palikota:

Ruch Palikota (teraz Tfuj Róh) zaproponował obniżenie legalnego wieku inicjacji seksualnej (wieku przyzwolenia) z 15 do 13. roku życia !!!

– Inicjacja seksualna jest w 13 roku życia. Średnia w Polsce" – powiedział Janusz Palikot w "Kropce nad i".

– Ale dozwolona jest, czy nie? – pytała prowadząca program Monika Olejnik.

– To jest typowa katolicka obłuda.

– Ale jaka katolicka obłuda? To jest prawo.

– Proszę sobie przeczytać badania. Takie są dzisiaj fakty i możemy udawać, że tego nie ma – powiedział Janusz Palikot. – Dzisiaj proces dojrzewania pod każdym względem: seksualnym, intelektualnym jest szybszy niż kiedyś.

Olejnik nie dawała za wygraną i pytała Palikota, czy chciałby, żeby jego córka, kiedy będzie miała 13 lat, uprawiała seks z dwadzieścia lat starszym mężczyzną.

– To ona sobie zdecyduje. Ja nie będę pozwalał, ale co z tego? – powiedział lider RP i podsumował: – ZMIEŃMY PRAWO, BO TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENIŁO.

Tomasz P. Terlikowski: Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy o kradzieży. Ta stara prawda doskonale pasuje do Janusza Palikota i jego partii. Polityk ten od jakiegoś czasu chętnie i mocno wyciera sobie gębę pedofilią w Kościele, a teraz sam ujawnił, że jest za zmianą prawa, tak by usankcjonować obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13 roku życia.

DOKŁADNIE TAKIE SAME POSTULATY OD LAT FORMUŁUJE LOBBY PEDOFILSKIE NA ZACHODZIE.

ONO TAKŻE OPOWIADA O OBŁUDZIE, KTÓRA UNIEMOŻLIWIA CIESZENIE SIĘ SEKSEM PRZEZ DZIECI I WYNIKA WYŁĄCZNIE Z SEKSUALNYCH TABU WŁAŚCIWYCH CHRZEŚCIJAŃSTWU.

A WSZYSTKO PO TO, BY WRESZCIE ROZMAITEJ MAŚCI ZBOCZEŃCY MOGLI BEZKARNIE WYKORZYSTYWAĆ NASZE DZIECI.

JANUSZ PALIKOT W „KROPCE NAD I” POKAZAŁ, ŻE JEST MU Z NIMI PO DRODZE -- ŻE I JEMU ZALEŻY, ŻEBY ZBOCZEŃCY MOGLI BEZKARNIE SEKSUALNIE WYKORZYSTYWAĆ NASZE DZIECI.

Według Rafała Ziemkiewicza propozycja Janusza Palikota, by obniżyć wiek inicjacji seksualnej do 13 lat, to próba wyprzedzenia polskiej lewicy w wyścigu o podchwycenie postulatów płynących z Zachodu. Zdaniem publicysty propozycją zmiany prawa Palikot ułatwi działanie pedofilom, bo przecież nikt nie ściga za uprawianie seksu równolatków, którzy nie ukończyli jeszcze 15 lat (taka jest w Polsce granica).

Niewykluczone zatem, że swą deklaracją załatwia Palikot Europie Plus poparcie bardzo wpływowego w Polsce i w Europie, choć nie obnoszącego się z tym, lobby. Ale jeśli nawet tak, to sądzę, że kieruje się on także bardziej dalekowzrocznym wyrachowaniem. Tak samo jak wtedy, gdy pierwszy z całej lewicy ogłosił publicznie, że warunkiem wejścia do Europy jest wyrzeczenie się przez Polaków polskości.

Ziemkiewicz przekonuje, że pomysły Palikota, ale i pozostałych polityków lewicy, są obliczone na długą perspektywę działania i nie stopniowo mają podkopywać fundamenty katolicyzmu. Jako przykłady podaje legalizację małżeństw homoseksualnych czy zgoda na adoptowanie przez takie pary dzieci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nowa "lepsza" poprawnosc polityczna Dziennika Baltyckiego .

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Erddill (gość)  •

Widze ,ze "ktos" sie pobawil komentarzami . 11 z konca sie powtarza, plus te najnowsze . Co sie stalo z tymi najstarszymi ??? Komus nie pasowaly ????

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skandaliczne podejście Kościoła

+3 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mariacki (gość)  •

Ciągłe afery alkoholowe, zwolnienia z podatków, nagminne rozpanoszenie się kleru, fundusz kościelny, pakowanie swojego nosa w politykę, przepych, największy właściciel ziemski w Polsce- tak właśnie postępuje Kościół!!!!!!!! - WSTYD i HAŃBA - Apeluję do hierarchów aby brali przykład z papieża Franciszka

skomentuj

Lecz się

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gabrysia (gość)  •

"największy właściciel ziemski w Polsce" + inne --> NFZ powinien zwrócić za Twoje leczenie

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skandaliczne podejście Kościoła

+2 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mariacki (gość)  •

Ciągłe afery alkoholowe, zwolnienia z podatków, nagminne rozpanoszenie się kleru, fundusz kościelny, pakowanie swojego nosa w politykę, przepych, największy właściciel ziemski w Polsce- tak właśnie postępuje Kościół!!!!!!!! - WSTYD i HAŃBA - Apeluję do hierarchów aby brali przykład z papieża Franciszka

skomentuj

Lecz się

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gabrysia (gość)  •

"największy właściciel ziemski w Polsce" + inne --> NFZ powinien zwrócić za Twoje leczenie

odpowiedzi (0)

skomentuj

problemy bezpłodności

+3 / -4

Zdjęcie autora komentarza

kol.wikary  •Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej z wielką radością informuje,że rozpoczął swą działalność na Pomorzu ośrodek promujący naprotechnologię,skupiający instruktorów i lekarzy konsultantów, których głównym zadaniem jest pomoc skierowana do małżonków borykających się z problemami niepłodności.

Diagnostyka i leczenie w naprotechnologii oparte są na nowoczesnych metodach naukowych z zakresu ginekologii,endokrynologii, i chirurgii.

Specjaliści przyjmują w Gdańsku - Wrzeszczu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym,przy Al.Zwycięstwa 30 (dawny Szpital Studencki).

pierwsza godzina wprowadzająca jest bezpłatna
info:Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego

skomentuj

A jak się ma to do Baucia i genderobłędu?

+7 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mnm (gość)  •

Fajnie. A jak się ma to do Baucia i genderobłędu?
Może przeskocz sobie na jakieś inne forum albo ... na targ warzywny.

odpowiedzi (0)

skomentuj

@MEX

+2 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gryf Pomorski (gość)  •

Raport Estreli słusznie wylądował w koszu. Byłby nadużyciem wobec państw członkowskich. MY W POLSCE CHCEMY SZANOWAĆ ŻYCIE I BIOLOGICZNO-PSYCHICZNĄ R Ó Ż N O R O D N O Ś C KOBIET I MĘŻCZYZN.

GENDERY DO ŚMIECI

odpowiedzi (0)

skomentuj

Estrela Raport

+6 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MEX (gość)  •

co jest podstawa werbalnych drgawek kosciola na temat tzw. gender?
Moze strach, ze nagle uznamy mezczyzn przebierajacych sie w damskie fatalaszki za jakas trzecia, (bez)kulturowo zdefiniowana plec?
A moze chodzi jedynie aby zamydlic wszystkim oczy marudzeniem o "genderze"..tak aby nikt nie pomyslal o tym, ze podstawa tej calej medialnej szopki byl byc moze unijny raport Estreli, domagajacej sie PRAWA do samostanowienia kobiet o ich wlasnym ciele i tym samym o noszonym w sobie zarodku / plodzie / czlowieku (kazdy moze sobie wybrac to co chce).
W raporcie albo raczej wniosku mowi sie m.in. na temat wychowania i samostanowienia seksualnego dzieci i mlodziezy ale takze na temat PRAW kobiet...a te jak wiadomo w polsce maja tylko obowiazek donoszenia ciazy.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 »