Lekarze: Popieramy Kartę życia

  Lekarze: Popieramy Kartę życia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Kartę życia, którą dołączymy do sobotniego wydania dziennika "Polska", chwalą lekarze. - Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Brakuje u nas jednolitych systemów informacji o zdrowiu pacjentów. Taka karta to krok do przodu - mówi Robert Janicki-Rola, lekarz medycyny z warszawskiej kliniki LuxMed.
  - Karta życia funkcjonuje już w innych krajach z bardzo pozytywnym skutkiem. Warto coś takiego wprowadzić w Polsce - dodaje Anna Senderska, lekarz medycyny rodzinnej. - W razie nagłego wypadku lekarz musi działać natychmiast, nie ma chwili do stracenia. Taka karta wypełniona przez lekarza może ratownikowi bardzo ułatwić pracę, a jej właścicielowi uratować życie.

  - Bardzo pozytywnie oceniam tego typu akcje.
  Mam nadzieję, że karta przyjmie się w polskich realiach - stwierdza Michał Skalski, internista z Warszawy. - Pacjenci muszą wreszcie wykazać się wyobraźnią i poczuciem odpowiedzialności za własne życie. Karta życia będzie tego przykładem - dodaje.

  Kartę, którą dołączymy 28 czerwca do "Polski", powinien wypełnić lekarz rodzinny. Znaleźć się muszą w niej podstawowe informacje dotyczące zdrowia: grupa krwi, przyjmowane leki, informacja o uczuleniach, a także dane bliskiej osoby, którą należy zawiadomić w razie wypadku.

  * Partnerem naszej akcji jest Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo