Menu Region

Kurs latania bez strachu

Kurs latania bez strachu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Vojtěch Janda "The Times"

Prześlij Drukuj
Ten kurs ukończyło już kilkaset osób. Chodzi o akcję "Latanie bez strachu", prowadzoną od dwóch lat przez czeskie linie lotnicze ČSA.
Organizowana jest dla osób, które panicznie boją się latać. W tym roku nowością jest prawdziwy lot w towarzystwie psychologa.

Kursy odbywają się mniej więcej raz na dwa miesiące, a uczestniczy w nich jednorazowo około dwudziestu osób. W czasie zajęć poznają one zasady lotu, podstawy meteorologii i transportu lotniczego.

Dowiadują się również, jak wygląda trening załogi. - Celem kursu jest nabycie umiejętności, poznanie technik i metod, które pomogą wyzbyć się lęku przed lataniem - mówi Daniela Hupáková, rzeczniczka ČSA.

W czasie kursu wykorzystywany jest Airbus A320. Symuluje się w nim sytuacje awaryjne. - Uczymy też technik relaksacyjnych, które pomogą pasażerom ograniczyć lęk - informuje Hupáková.

Nowością kursu jest chrzest bojowy, czyli prawdziwy lot, podczas którego kursanci mogą sprawdzić w praktyce nabyte umiejętności. Oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli.

Tłum. BB

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się