Menu Region

Marsz Niepodległości 2013: Trasa została ujawniona. Zobacz...

Marsz Niepodległości 2013: Trasa została ujawniona. Zobacz mapę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

mm/PAP

Prześlij Drukuj
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ujawniło, jak będzie wyglądała trasa, którą 11 listopada przejdzie Marsz Niepodległości 2013. Zobaczcie mapę.
Marsz Niepodległości 2013 - plakat
1/2

(© Fot. Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości"/materiały prasowe)

Marsz Niepodległości 2013 ma rozpocząć się o godz. 15 na Rondzie Dmowskiego. Szef Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Witold Tumanowicz poinformował, że trasa marszu ma wieść ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, Spacerową i Belwederską. Uczestnicy manifestacji złożą po drodze kwiaty pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Na koniec marszu zaplanowano przemówienia.

ZOBACZ TRASĘ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI NA MAPIE- Trasa przez nas wybrana została zgłoszona w pierwszym możliwym ustawowo terminie, czyli na 30 dni przed marszem.
Miasto nie zgłosiło żadnych uwag - dodaje Krzysztof Bosak.

W marszu mają pójść sympatycy idei narodowych z całej Polski oraz goście z zagranicy. Marsz promują w internecie krótkie filmy z udziałem: Ewy Stankiewicz, Stanisława Michalkiewicza, Jana Żaryna i Jana Pospieszalskiego.

Organizatorzy zapowiadają ok. 50 tys. uczestników manifestacji i liczą, że będzie spokojniej niż przed rokiem. Manifestację ma zabezpieczać straż Marszu Niepodległości, ma być także kilkuset wolontariuszy.

W Święto Niepodległości w Warszawie rozpocznie się również organizowany przez ONZ Szczyt Klimatyczny, w którym wezmą udział przedstawiciele 190 państw. Zdaniem członka zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości manifestacja w żaden sposób nie wpłynie na przebieg szczytu. - Oba wydarzenia odbywają się w innych miejscach stolicy. My przejdziemy przez Śródmieście, z kolei szczyt odbywa się na Stadionie Narodowym na Pradze - zauważył Bosak.

W związku z konferencją oraz uroczystościami i zgromadzeniami planowanymi na 11 listopada MSW przygotowało projekt dotyczący skierowania do pomocy policji żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Policja chce, by żandarmi patrolowali te miejsca, skąd policjanci zostaną skierowani do zabezpieczania najważniejszych wydarzeń. MSW planuje też tymczasowo przywrócić kontrole na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą.

WIĘCEJ INFORMACJI Z WARSZAWY ZNAJDZIESZ W SERWISIE NASZEMIASTO.PL

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się