Menu Region

Paweł Zyzak traci pracę w krakowskim oddziale IPN

Paweł Zyzak traci pracę w krakowskim oddziale IPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, RMF FM, PW

1Komentarz Prześlij Drukuj
Paweł Zyzak, autor kontrowersyjnej książki pt. "Lech Wałęsa. Idea i historia", będzie tylko do końca kwietnia pracownikiem krakowskiego oddziału IPN.
Później zajmowane przez młodego historyka stanowisko zostanie zlikwidowane z powodu cięć budżetowych. Dyrektor krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oświadczył, że IPN nie odpowiada za książkę Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie. Zyzak, który jest pracownikiem krakowskiego oddziału IPN, napisał między innymi, że Wałęsa był agentem SB i miał nieślubne dziecko. Dyrekcja krakowskiego oddziału IPN odcina się od książki Zyzaka.
- Fakt przygotowywania przez pana Zyzaka publikacji o charakterze, który budzi dziś liczne kontrowersje, w momencie zawierania umowy o pracy nie był znany przyszłemu pracodawcy - powiedziała Dorota Solak z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

W specjalnym oświadczeniu dyrektor krakowskiego IPN Marek Lasota odrzucił opinię Lecha Wałęsy, że Zyzak został przyjęty do pracy w IPN-ie w nagrodę za swą książkę. Wyjaśnił, że zatrudniono go na podstawie tytułu magistra Uniwersytetu Jagiellońskiego i pozytywnej opinii swoich nauczycieli akademickich. W momencie jego zatrudnienia IPN nie wiedział, że Zyzak napisał książkę o Wałęsie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

RijNpEWUudPkK

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mhdhuausw (gość)  •

mnGV6K qcwygcfxxfmm, [u**********ozubpjlyhtuo.com/]ozubpjlyhtuo[/url], [link=http://rfhijosyfpox.com/]rfhijosyfpox[/link], http://bbtlilhuxrhm.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj