Menu Region

Dubiński: Nie możemy marnować węgla

Dubiński: Nie możemy marnować węgla

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Katowicach zaprezentowano scenariusze rozwoju górnictwa do 2020 roku. Nowe inwestycje oraz technologie wydobycia węgla bez udziału ludzi - to jedyna szansa dla górnictwa w Polsce.
Dyrektor naczelny Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach Józef Dubiński podkreślił, że konieczne jest racjonalniejsze wydobycie węgla. Bezpieczeństwo i cena decydują o tym, że zostawia się pewne partie, które uważa się za nieekonomiczne. Dyrektor zaznaczył, że nie można marnować węgla, który zostaje, gdyż może go w przyszłości zabraknąć.

Przedstawiciele Głównego Instytutu Górnictwa podpisali dzisiaj także umowę o współpracy z Narodowym Laboratorium Technologii Energetycznych Departamentu Energii USA. Dyrektor Dubiński zaznaczył, że jest to szansa na rozwój nowoczesnych technologii przetwarzania węgla. Dodał, że celem górnictwa na Śląsku jest stworzenie Europejskiego Centrum Czystych Technologii Węglowych.

Współpraca między Głównym Instytutem Górnictwa a Narodowym Laboratorium Technologii Energetycznych Departamentu Energii USA ma dotyczyć między innymi gazyfikacji węgla i składowania dwutlenku węgla.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się