Zniszczenia i pobicia w Brzegu. Dwie osoby w areszcie

  Zniszczenia i pobicia w Brzegu. Dwie osoby w areszcie

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Staśkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dwóch brzeżan zostało aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. To pokłosie sobotnich zajść w centrum Brzegu, kiedy chuligani zniszczyli samochody.
  Jeden ze zniszczonych samochodów.
  1/7
  przejdź do galerii

  Jeden ze zniszczonych samochodów. ©Mario

  - W tej chwili do tej sprawy zatrzymaliśmy sześciu mężczyzn - informuje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. - To mieszkańcy Brzegu oraz pobliskich miejscowości w wieku od 18 do 29 lat. U najstarszego z zatrzymanych śledczy znaleźli narkotyki - 80 gramów marihuany - która została zabezpieczona.

  Przypomnijmy. W sobotę rano na jednym z podwórek w centrum Brzegu pojawili się zamaskowani mężczyźni, którzy za pomocą prętów lub pałek zaczęli demolować zaparkowane auta. Wybijali szyby, urywali lusterka i wgniatali karoserie. Łącznie uszkodzili w ten sposób 14 pojazdów.

  - Chwilę później zgłoszone zostały również trzy pobicia - dodaje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba. - Szerokie działania operacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy z Brzegu pozwoliły wytypować podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn i jeszcze tego samego dnia osoby mogące mieć związek z uszkodzeniami samochodów oraz pobiciami trafiły do policyjnych aresztów.

  4 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Polski

  Zniszczono auta stojące w samym centrum Brzegu.

  Ktoś zniszczył w Brzegu czternaście samochodów

  Link do głównego zdjęcia

  Zniszczono auta stojące w samym centrum Brzegu. ©Jarosław Staśkiewicz  Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, policjanci zatrzymali m.in. auto, w którego bagażniku bandyci przewozili pobitego mężczyznę.

  - Spośród sześciu zatrzymanych dwie osoby usłyszały już zarzuty. Dotyczą one pobić, pozbawienia wolności oraz zniszczenia mienia. W niedzielę sąd zadecydował o aresztowaniu tych mężczyzn na trzy miesiące. Z pozostałymi czterema osobami nadal są prowadzone czynności - dodaje policjantka.

  Najpóźniej we wtorek zapadną decyzję, czy również wobec nich zostaną skierowane do sądu wnioski o areszt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Nie przegap

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama