Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1. Kompromitacja była blisko, ale jest awans

Rafał Musioł
Arkadiusz Gola
Piłkarze Górnika Zabrze zremisowali w Mołdawii z Zarią Balti i awansowali do II rundy kwalifikacji Ligi Europy. Decydującego gola zdobył w 85 minucie Daniel Smuga.

Górnik Zabrze w Kiszyniowie bronił jednobramkowej zaliczki wywalczonej na własnym stadionie. W 7 minucie rewanżowego meczu 1 rundy kwalifikacji Ligi Europy Guillermo strzelił jednak gola dla Zarii Balti i w dwumeczu był już remis. Przy uderzeniu z dystansu błąd popełnił Tomasz Loska.

Później obu zespołom zabrakło szczęścia. W 23 minucie Igor Angulo, zdobywca bramki z pierwszego meczu, w ekwilibrystyczny sposób zdołał kopnąć piłkę, ale ta trafiła w poprzeczkę, a w 39 min. uderzenie Przemysława Wiśniewskiego obrońca wybił z linii bramkowej. Po przerwie Angulo w sytuacja sam na sam trafił w poprzeczkę, z kolei w 58 Conrado z rzutu wolnego uderzył w słupek.

Zabrzanie próbowali odrobić stratę i przesądzić o awansie. W 78 minucie utrudnił im zadanie sędzia nie dyktując rzutu karnego za faul na Michale Koju. Siedem minut później rezerwowy Daniel Smuga okazał się jednak jokerem, gdy obrońcy Zarii popełnili serię błędów w polu karnym po dośrodkowaniu Adama Wolniewicza.

Za awans do drugiej rundy Górnik Zabrze zagwarantował sobie 260.000 euro premii od UEFA, która zostanie dodana do 240.000 euro za mecze przeciwko Zarii.

W drugiej rundzie Górnik zagra ze słowackim AS Trencin. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Zabrzu 26 lipca.

Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
1:0
Guilherme (7), 1:1 Daniel Smuga (85)

Zaria Livsit - Burlacu, Silva, Dumbravanu, Jermak - Conrado, Gomez, Bostan (73. Dros), Guilherme, Ovsiannikow - Gulceac (87 Alexeev).

Górnik Loska - Wolniewicz, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Ambrosiewicz (59. Liszka), Matuszek, Biedrzycki (73. Koj), Jimenez, Ryczkowski (54. Smuga) - Angulo.

Żółte kartki Jermak, Guilherme Pitty - Ambrosiewicz, Koj.

Sędziował Rəhim Həsənov (Azerbejdżan).

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Górnik.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

ZOBACZ Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC Najciekawszy imprezy sportowe weekendu 19-22.7.2018

Materiał oryginalny: Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1. Kompromitacja była blisko, ale jest awans - Dziennik Zachodni