Wielkie pożegnanie Podolskiego z reprezentacją Niemiec. Strzelił gola Anglikom

TD
Podolski urodził się w Gliwicach, ale grał dla Niemiec
Podolski urodził się w Gliwicach, ale grał dla Niemiec Lukasz Kasprzak
Lepszego pożegnania z reprezentacją Niemiec Lukas Podolski nie mógł sobie wymarzyć. Urodzony w Gliwicach napastnik strzelił zwycięskiego gola w towarzyskim meczu z Anglią na Signal Iduna Park.

W pierwszej połowie meczu w Dortmundzie dominowali Anglicy. Stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, a najlepszą zmarnował Adam Lallana, który po indywidualnej akcji trafił w słupek. Niemcy obudzili się dopiero po przerwie. Bramkę na 1:0 mógł zdobyć tylko jeden zawodnik - Podolski, dla którego był to 130. i ostatni mecz w reprezentacji. "Poldi" huknął z 30. metrów prosto w okienko bezradnego Joe Harta, czym pięknie pożegnał się z kibicami. W 84. minucie zszedł z boiska, a fani nagrodzili go owacją na stojąco.

Dla 31-letniego napastnika Galatasaray było to 49. trafienie w kadrze. Więcej mają tylko legendarny Gerd Müller (68) i Miroslav Klose (71).